آزمایش سلاح تاکتیکی جدید در کره شمالی

© REUTERS / KCNA / آزمایش سلاح تاکتیکی جدید در کره شمالی
آزمایش سلاح تاکتیکی جدید در کره شمالی - اسپوتنیک ایران
Telegram
پیونگ یانگ سلاح تاکتیکی هدایت شونده جدیدی را مورد آزمایش قرار داد.
واکنش ترامپ به تعیین مهلت رهبر کره شمالی برای آمریکا - اسپوتنیک ایران
واکنش ترامپ به تعیین مهلت رهبر کره شمالی برای آمریکا

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خیرگزاری یونهاپ، کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی که در میدان آزمایش حضور داشت، اعلام کرد:"پایان ساخت این سامانه تسلیحاتی رویداد بسیار وزینی در روند افزایش قدرت نظامی ارتش خلق است".
کیم جونگ اون خاطرنشان ساخت: "رزمایش ها در زمینه دفاع ملی و طرح های صنایع تسلیحاتی یک کار بزرگ دیگر در راستای افزایش قدرت دفاعی کشور انجام دادند".
این اولین آزمایش تسلیحاتی پس از دومین دیدار کیم جونگ اون و دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا است.
در کاخ سفید گفتند از این آزمایش تسلیحاتی خبر دارند اما آنرا مورد تفسیر قرار نمی دهند.
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا و کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی 27 فوریه برای دومین بار در هانوی، پایتخت ویتنام با هم دیدار کردند که این نشست بدون رسیدن به هیچ گونه توافقی پایان یافت.
ترامپ در آن زمان در یک کنفرانس خبری اعلام کرده بود اختلاف نظر ها با کره شمالی فقط در زمینه لغو تحریم ها نبوده و پیونگ یانگ همچنین در "یک عرصه دیگر"عقب نشینی نکرده است. وی همچنین خاطرنشان کرد دیدار جدید سران دو کشور به این زودیها صورت نخواهد گرفت.
در واقع واشنگتن به پیونگ یانگ پیشنهاد کرده بود همه تاسیسات هسته ای و همچنین برنامه های تسلیحات شیمیایی و میکربی خود را بطور کامل از بین برده، موشک های بالستیک و پرتابگرهای خود را دمونتاژ کرده و همچنین همه تولیدات قابل استفاده دوگانه مربوطه را تعطیل نماید. علاوه ترامپ از کیم جونگ اون تقاضا کرده بود دسترسی کامل بازرسان بین المللی به همه تاسیسات مورد علاقه آنها را تامین کند اما رهبر کره شمالی به همه این تقاضاها جواب رد داد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала