زنان، راه نجات جهان از آخرالزمان هسته ای هستند

CC0 / Pixabay / زنان، راه نجات جهان از آخرالزمان هسته ای هستند
زنان، راه نجات جهان از آخرالزمان هسته ای هستند - اسپوتنیک ایران
Telegram
افزایش تعداد زنان در حوزه هسته ای، موجب کاهش خطر ابتلا به آخرالزمان هسته ای می شود.

به گزارش اسپوتنیک بر اساس نظرات نویسنده "زانیت شرف" مقاله نویس روزنامه فارن پالیسی، افزایش تعداد زنان در حوزه هسته ای، به کاهش خطر ابتلا به آخرالزمان هسته ای کمک بسیاری می کند. 

B-52 - اسپوتنیک ایران
آزمایش نمایشی بمب افکن آمریكا در برابر حملات هسته ای روسیه

به گفته وی، مطالعات نشان داده است که بدون مشارکت کامل زنان در زمینه فن آوری هسته ای، احتمال تصمیم گیری های خطرناک و عدم موافقت در توافق های هسته ای بیشتر می شود.

همچنین، بر اساس مطالعه رفتار هر دو جنس زن و مرد، در سناریوهای شبیه سازی جنگی که توسط انجمن سلطنتی لندن در سال 2006 انجام شد، اعتماد به نفس مردان نسبت به زنان بیشتر است. در نتیجه تصمیم گیری های پیچیده تر برای افراد با اعتماد به نفس بیشتر، بیشتر است.

علاوه بر این، شرف اضافه می کند که تحقیقات حفظ صلح نشان داده است که اگر توافقنامه های هسته ای دوجانبه مانند پیمان عدم گسترش سلاح های هسته ای نیز با افزایش نقش زنان همراه بود، دوام بیشتری خواهد داشت.

نویسنده تأکید می کند که در حال حاضر نمایندگی در مذاکرات بین المللی در خصوص عدم گسترش سلاح های هسته ای تنها با حضور حدود یک چهارم از زنان همراه است. از سوی دیگر، در کنفرانس بررسی سال 2015 معاهده منع گسترش سلاح های هسته ای، 33 کشور، از جمله هیات ایران، عراق، مصر، لیبی و سوریه، به طور کامل از مردان تشکیل شده بود.     

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала