لایحه مجلس ایران در تحریم سنت‌کام

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / لایحه مجلس ایران در تحریم سنت‌کام
لایحه مجلس ایران در تحریم سنت‌کام - اسپوتنیک ایران
Telegram
متن مصوبه کمیسیون امنیت مجلس ایران، برای اقدام متقابل در برابر آمریکا در مقابل تحریم سپاه منتشر شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مهر، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران برای طرح اقدام متقابل در برابر اعلام نمودن سپاه به عنوان سازمان تروریستی توسط ایالات متحده آمریکا، مصوبه ای را منتشر نمود. 

بسته شدن صفحات رسمی فرماندهان سپاه در اینستاگرام - اسپوتنیک ایران
بسته شدن صفحات رسمی فرماندهان سپاه در اینستاگرام

در ماده یک این مصوبه چنین آمده است: "به منظور اقدام متقابل در برابر تصمیم آمریکا در تضعیف صلح و ثبات منطقه‌ای و از آنجا که این رژیم برخلاف اصول مسلم حقوق بین‌الملل، سپاه را که مطابق اصل یکصد و پنجاهم قانون اساسی به عنوان یکی از ارکان حاکمیتی دفاعی ایران شناخته می‌شود سازمان تروریستی خارجی اعلام نموده است. به موجب این قانون نیروهای فرماندهی مرکزی آمریکا (سنت‌کام) و سازمان‌ها و یا نهادهای تحت اختیار این فرماندهی، تروریست اعلام می‌شوند و هرگونه کمک اعم از نظامی اطلاعاتی، مالی، فنی، آموزشی، خدماتی و تدارکاتی به این نیروها همکاری در اقدام تروریستی محسوب می‌گردد.

بر اساس این مصوبه، کلیه کشورها و اشخاص حقیقی و حقوقی که به هر نحوی از تصمیم آمریکا مبنی بر تروریست اعلام کردن سپاه حمایت نمایند و محدودیت علیه سپاه و کارکنان و تأسیسات و تجهیزات سپاه در هر نقطه دنیا اقدام علیه جمهوری اسلامی ایران محسوب و مشمول عمل متقابل می‌گردد.

ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا — سنت‌کام ، ستاد فرمانده کل نیروهای ارتش آمریکا در منطقه خاورمیانه، شرق آفریقا و آسیای مرکزی است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала