دخالت ایران در امور داخلی ونزوئلا؟

Telegram
اظهارات وزیر امور خارجه آمریکا در خصوص دخالت ایران در امور داخلی ونزوئلا مضحک است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «ایرنا»، آمریکای ترامپ‌ می خواهد همچون قرن نوزدهم، آمریکای لاتین را تبدیل به حیاط خلوت خود کند، غافل از اینکه ملت های جهان و آمریکای لاتین بیدار شده اند و چرخ زمان به عقب باز نمی گردد.

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران اظهارات وزیر امور خارجه آمریکا در خصوص دخالت ایران در امور داخلی ونزوئلا را مضحک خواند و آنرا تقبیح کرد.

وی افزود:« در حالی که به درخواست دولت ونزوئلا متخصصان ایرانی تلاش می کنند به بهبود سیستم آب و برق در آن کشور کمک کنند، آمریکا 30 میلیارد دلار ذخایر ارزی ونزوئلا را غارت کرده و ملت آن را آماج تروریسم اقتصادی خود قرار داده است و از آنها می خواهد یا علیه دولت مشروع خود شورش کنند یا گرسنگی بکشند.این اقدام آمریکا دخالت آشکار و خودسرانه در امور داخلی ونزوئلا بوده و بشدت محکوم است».

مایک پمپئو در گفت وگو با تلویزیون صدای آمریکا اظهاراتی کرد که حاکی از نگرانی او از نقش بر آب شدن نقشه های واشنگتن برای براندازی دولت نیکلاس رئیس جمهوری ونزوئلا بود.پمپئو با عصبانیت از حمایت ایران از دولت قانونی ونزوئلا، اظهار داشت که ایالات متحده با شرکای خود در این زمینه برای از بین بردن این شبکه ها و این خطر همکاری می کند. وی پرواز مستقیمی که از هفته گذشته میان تهران و کاراکاس برقرار شده را نشانه دخالت ایران در این کشور خواند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала