کارشناس هواشناسی: احتمالا به زودی سیلاب دیگری در استان گلستان رخ دهد

© AP Photo / Mohsen Esmaeilzadeh/ISNAکارشناس هواشناسی: احتمالا به زودی سیلاب دیگری در استان گلستان رخ دهد
کارشناس هواشناسی: احتمالا به زودی سیلاب دیگری در استان گلستان رخ دهد - اسپوتنیک ایران
Telegram
معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان گلستان وقوع سیلاب به ویژه در نقاط مستعد استان را در هفته آینده محتمل دانست.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، محمدرضا رحمان‌نیا، معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان گلستان با اشاره به نفوذ دوباره سامانه بارشی و سرد اظهار داشت: با توجه به ورود سامانه بارشی از جمعه و میزان بالای بارندگی و قطعی بودن روان آب‌ها، وقوع سیلاب به ویژه در نقاط مستعد استان در هفته آینده محتمل است.

به گفته وی با ورود سامانه بارشی جدید به استان وقوع سیلاب در شمال کشور از هفته آینده دور از انتظار نیست و در ارتفاعات گلستان حداکثر 100 میلی متر و در مناطق پایین‌دست و دشت به 50 میلی‌متر خواهد رسید.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان گلستان افزود: بارش شدید باران ناشی از فعالیت سامانه سرد در هفته آینده و همچنین به راه افتادن روان‌آب ناشی از ذوب شدن برف ارتفاعات، احتمال به راه افتادن سیل مجدد در استان را افزایش خواهد داد. عصر یکشنبه تا دوشنبه شب آینده اوج فعالیت این سامانه که وزش شدید باد و رعد و برق با گستره بارندگی در همه نقاط استان به صورت مستمر و مداوم از دیگر پیامد‌های فعالیت این سامانه بارشی در گلستان است. همچنین در این مدت آبگرفتگی برخی معابر و احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها دور از انتظار نیست و ضروری است دستگاه‌های مرتبط تدابیرلازم برای کاهش خسارات احتمالی اتخاذ کنند.

طی هفته های اخیر، ایران با سیلاب شدید مواجه شده که بیش از یک سوم از استان های ایران را تحت تاثیر قرار داده است و ده ها هزار نفر از مردم این کشور را با مشکلاتی روبرو کرده است. همچنین جاده ها، زیرساخت ها و منازل بسیاری بر اثر وقوع سیل آسیب دیده و یا تخریب شده اند. به نقل از وزارت کشور ایران، حدود 400 شهر و روستا در 15 استان ایران با مشکلات مواجه شده اند و 70 نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала