مخالفت ایران با دخالت در امور داخلی سودان

© Flickr / Mattnicسودان
سودان - اسپوتنیک ایران
اشتراک
تظاهرات برای کاهش قیمت نان 4 ماه است که در سودان ادامه دارد.

به گزارش اسپوتنیک با استناد به خبر منتشره در تلگرام، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه در مورد موضع ایران در قبال تحولات سودان ابراز امیدواری نمود که تمامی طرف های سودانی با خویشتنداری، حفظ آرامش و بهره گیری از سیاست تعامل و گفت وگو و از روش های مسالمت آمیز، مطالبات و خواسته های خود را پیگیری کنند.

بهرام قاسمی روز 11 آوریل در خصوص موضع ایران در قبال تحولات سودان گفت:«سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران عدم مداخله در امور داخلی دیگر کشورهاست و تحولات روزهای اخیر سودان مسئله داخلی این کشور است.

ایران همواره خواستار ثبات و امنیت کشورهای مسلمان بوده و خواهد بود و امیدواریم تمامی طرف های سودانی با خویشتنداری، حفظ آرامش و بهره گیری از سیاست تعامل و گفت وگو و از روش های مسالمت آمیز، مطالبات و خواسته های خود را پیگیری کنند و به زودی شاهد استقرار آرامش و ثبات در این کشور باشیم».

ارتش سودان روز 11 آوریل، با انتشار بیانیه ای که ارتشبد عوض بن عوف وزیر دفاع این کشور آن را قرائت کرد، برکناری عمر البشیر رییس جمهوری این کشور را پس از 30 سال حکومت، تایید و سه ماه حالت فوق العاده و یک ماه محدودیت رفت و آمد در این کشور شمال آفریقا اعلام کرده است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала