حامیان داعش باختند+عکس

© AFP 2023 / Atta Kenareحامیان داعش باختند+عکس
حامیان داعش باختند+عکس - اسپوتنیک ایران
اشتراک
تلاش آمریکا برای احیای گروه‌های تروریستی در منطقه بی‌ثمر خواهد بود.

به گزارش اسپوتنیک، وزیر امور خارجه جمهوری ایران ابراز داشت که تلاش آمریکا برای احیای گروه‌های تروریستی در منطقه بی‌ثمر خواهد بود. بازی تمام شد و احیای داعش (گروه تروریستی ممنوعه در روسیه) غیرممکن است.

وزیر امورخارجه ایران گفت:«آمریکا از اسرائیل و عربستان سعودی حمایت می کند و آنها از تروریست‌ها در منطقه. این بازندگان باید با واقعیت روبرو شوند».

وی با انتشار تصاویری از گزارش‌های رسانه‌ای که نشان می‌دهد اسرائیل، آمریکا و عربستان سعودی از القاعده و داعش حمایت کرده‌اند، در توییتر نوشت: «بازندگان جنگ منطقه ما علیه ترور نمی‌توانند تاریخ را پاک کنند. هدف قرار دادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی داعش و النصره، یعنی مشتریان و مخلوقین بازندگان منطقه را احیا نخواهد کرد.»

محمد جواد ظریف، وزیر امورخارجه ایران در ادامه گفت:«خانم‌ها و آقایان، بازی تمام شده: زمان آن است که با این واقعیت روبرو شوید که شما تمام انتخاب‌های اشتباه را انجام دادید و قربانی کردن دیگران نوش داروی شما نخواهد بود».

وزارت خارجه آمریکا روز دوشنبه اعلام کرد قصد دارد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در فهرست گروه‌های «تروریستی» قرار دهد. این تصمیم با هشدار گسترده کارشناسان آمریکایی روبرو شده که می‌گوید واشنگتن با این تصمیم نیروهای خود در منطقه را در معرض خطر قرار می‌دهد. ایران در واکنش به این تصمیم آمریکا، فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا در منطقه موسوم به «سنتکام» را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داد. این نهاد در حمایت از گروه‌های تروریستی در خاک ایران و سوریه نقشی گسترده و اثبات‌شده داشته است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала