ادامه پرتاب ماهواره های ایرانی به فضا

© REUTERS / farsnews.com / ادامه پرتاب ماهواره های ایرانی به فضا
ادامه پرتاب ماهواره های ایرانی به فضا - اسپوتنیک ایران
Telegram
وزیر امور ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران از عزم تهران برای پرتاب سه ماهواره به مدار زمین خبر داد

به گزارش اسپوتنیک به نقل از العالم، باوجود اعمال فشارهای آمریکا بر ایران ، وزیر امور ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران سه‌شنبه اعلام کرد که تهران قصد دارد سال جاری سه ماهواره به مدار زمین پرتاب کند.
محمد جواد آذری جهرمی، وزیر امور ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران در حاشیه برگزاری نشست «سران جامعه اطلاعاتی» در ژنو واقع در سوئیس، طی گفت‌و‌گو با خبرگزاری رویترز این مطلب را اعلام کرد.
آذری جهرمی در ادامه اتهام‌های آمریکا در اینباره را که موشک‌های ماهواره بر ایران اقدامی جهت مخفی نگه داشتن توسعه موشک‌های بالستیک است را تکذیب کرد.
وی گفت: «این راکت‌های ماهواره بر اینک توسعه یافته‌ و اقدام مخفیانه موشکی نیستند. اگر ایران بخواهد فعالیت موشکی داشته باشد، آن را آشکارا انجام می‌دهد. این مسئله موردی نیست که پنهان باشد. این بخشی از حق ما در دفاع از خود است.»
آذری جهرمی در خاتمه افزود که برنامه ماهواره‌‌ای ایران با اهداف مسالمت آمیز بوده و جهت کمک به مدیریت منابع آبی و حفظ محیط زیست است.
یادآور می شود چندی پیش لوان جاگاریان، سفیر روسیه در تهران اعلام کرد ایران از حق پیشبرد برنامه فضایی خود برخوردار است و مسکو به ماهیت کاملاً صلح آمیز این برنامه یقین دارد.
لوان جاگاریان این مطلب را در مصاحبه با اسپوتنیک در پاسخ به سوالی درباره نظر مسکو درباره شدت گرفتن بحث ها در غرب به خاطر پرتاب ماهواره های ایرانی به فضا اعلام کرد.

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала