پیش بینی بارش های جدید در ایران

© REUTERS / Tasnim News Agencyپیش بینی بارش های جدید در ایران
پیش بینی بارش های جدید در ایران - اسپوتنیک ایران
Telegram
مدیر کل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی در خصوص ورود سیستم بارشی جدید به ایران از هفته آینده خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، احد وظیفه مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ایران بیان داشت: سیستم بارشی جدید از شنبه هفته بعد وارد کشور می‌شود. این سامانه طی روزهای یکشنبه و دوشنبه 18 و 19 فروردین در جنوب غرب سبب بارش باران خواهد شد.
وی در مورد حجم بارش‌های ناشی از سامانه جدید خاطر نشان کرد: انتظار نداریم که این سامانه خیلی قَدَر باشد. پیش بینی می‌شود که مجموع بارش‌های این سیستم بین ۳۰ تا ۴۰ میلی‌متر باشد که در قیاس با سامانه‌های چند روز اخیر، بارش آن قابل توجه نخواهد بود. البته اطلاعات دقیق‌تر در این باره طی دو، سه روز آینده اعلام می‌شود.
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی بیان داشت: بر اساس خروجی مدل‌های عددی حداقل تا ۱۰ روز آینده سامانه بارشی که مشابه سیستم بارشی روز گذشته یا چند روز اخیر ایران باشد، نداریم اما پیش بینی‌ها به روز و اطلاعات جزیی‌تر در این مورد اطلاع رسانی می‌شود.
وی در مورد وضعیت بارش‌های استان لرستان که طی روزهای گذشته بارش های سنگینی را تجربه کرد، گفت: امروز سه شنبه 13 فروردین، در لرستان بارش قابل توجهی نداریم و انتظار می‌رود تنها در برخی مناطق بارش ها به شکل پراکنده باشد.
این کارشناس سازمان هواشناسی در خصوص لزوم تخلیه آب‌های ناشی از سیلاب در شهرهای مختلف،تاکید کرد: به دلیل پوشش سنگی خانه‌ها و آسفالت در سطح خیابان‌ها در غالب شهرها، چاره‌ای جز تخلیه آب، آن هم از طریق پمپاژ وجود ندارد. از سوی دیگر انتظار هوای گرم را هم نداریم که بگوییم این آب‌ها تبخیر می‌شود، بنابراین چاره‌ای جز تخلیه آب وجود ندارد.

گفتنی است که در پی بارندگی های شدید و طغیان رودخانه ها در برخی مناطق ایران، براساس تایید منابع رسمی، تا کنون 42 نفر جان خود را از دست داده اند.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала