افزایش بهای آب و برق در ایران

© Photo / IRNAپول
پول - اسپوتنیک ایران
Telegram
منابع درآمدی حاصل از افزایش صورتحساب مشترکان صرف خرید آب و برق از بخش خصوصی خواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «ایرنا»، هیات وزیران مقرر کرد تا بهای آب شرب و برق از ابتدای اردیبهشت سال 1398 سالانه به میزان هفت درصد افزایش یابد.

تعرفه‌های آب و برق مشترکان پرمصرف اصلاح خواهد شد. همچنین با هدف مدیریت مصرف و بازدارندگی مصارف غیرضرور، از ابتدای خرداد ماه، سالانه 16 درصد به خالص صورتحساب آب و برق مصارف خانگی مشترکین بالای الگوی مصرف افزوده می‌شود.

خانوارهایی که مصرف آب یا برق ماهانه آنها پایین‌­تر از الگوی مصرف بوده و در بازه زمانی اول خرداد تا پایان شهریور، در مقایسه با دوره مشابه سال قبل، مصرف خود را کاهش دهند، مشمول تخفیف به میزان مصرف کاهش یافته با نرخ اولین پله مصرف خواهند شد.

در یک برنامه زمانی، با اولویت مشترکان پرمصرف، لوازم اندازه‌گیری کلیه مشترکانی که به طور متوسط مصرف برق ماهانه آنها بالاتر از الگوی مصرف است، با لوازم اندازه گیری دارای قابلیت تفکیک مصرف برای ساعات کم باری، میان باری و اوج بار تعویض کند.

منابع درآمدی حاصل از افزایش صورتحساب مشترکان پرمصرف آب و برق حسب مورد صرفاً برای تعویض لوازم اندازه‌گیری و مدیریت مصرف، کاهش هدررفت و اصلاح و بهینه‌سازی شبکه های توزیع و خرید آب و برق از بخش خصوصی خواهد شد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала