صد تومان کاهش قیمت دلار

© Fotolia / Alswart / قیمت دلار در ایران
قیمت دلار در ایران - اسپوتنیک ایران
Telegram
افت قیمت ارز در بازار ارز باعث آن شد تا قیمت دلار به 12 هزار تومان برسد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «تسنیم»، افت قیمت ارز در بازار ارز باعث آن شد تا قیمت دلار به 12 هزار تومان برسد.

سیر نزولی قیمت ها در بازار ارز موجب شده تا فروشنده ها در بازار بیشتر از خریداران شوند و همین امر موجب شد تا قیمت دلار در صرافی های بانکی 100 تومان کم شود.

صرافی های بانکی صبح 4 مارس قیمت فروش دلار را 12 هزار و 900 تومان اعلام کرده بودند اما بعد از ادامه دار شدن سیر نزولی قیمت ها، این صرافی ها نیز کاهش قیمت را در دستور قرار دادند. برهمین اساس هم اکنون در صرافی های بانکی قیمت فروش دلار 12 هزار و 800 تومان و قیمت خرید دلار از مردم 12 هزار و 700 تومان اعلام شده است.

یورو نیز در صرافی های بانکی نسبت به صبح 100 تومان کاهش قیمت داشته است؛ برهمین اساس یورو در صرافی های بانکی با قیمت 14 هزار و 850 تومان فروخته و با قیمت 14 هزار و 750 تومان از مردم خریداری می شود. بانک مرکزی امروز البته قیمت خرید ارز در بانک ها را نیز نسبت به روز قبل کاهش داده است؛ کاهش قیمت ها موجب شده تا قیمت ارز مسافرتی نیز که پیش از این در کانال 15 هزار تومان بود به کانال 14 هزار تومان وارد شود. افزایش عرضه ارز در بازار داخلی و افزایش میزان فروش حواله درهم از دیگر دلایل ریزش قیمت ها در بازار هستند.

فعالان بازار هم بعد از این اظهارات رئیس کل بانک مرکزی، باتوجه به سابقه عملکرد این بانک در 7 ماه اخیر احتمال می دادند که ریزش قیمت ها شدید باشد.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала