ماموران مخفی آمریکا تامین کننده امنیت سفر ترامپ به ویتنام

© AP Photo / Susan Walsh, Poolماموران مخفی آمریکا تامین کننده امنیت سفره ترامپ به ویتنام
ماموران مخفی آمریکا تامین کننده امنیت سفره ترامپ به ویتنام - اسپوتنیک ایران
Telegram
بیش از 200 مامور مخفی آمریکا تامین امنیت سفر ترامپ در ویتنام را برعهده می‌گیرند.

به گزارش اسپوتنیک، یکی از روزنامه‌های محلی ویتنام امروز (شنبه) نوشت، بیش از 200 مأمور مخفی آمریکایی امروز وارد هانوی، پایتخت ویتنام می‌شوند تا به تأمین امنیت برای رئیس جمهوری آمریکا بپردازند که قرار است با رهبری کره شمالی در این کشور دیداری داشته باشد.

افشاگری درباره امکانات تسلیحاتی کره شمالی - اسپوتنیک ایران
افشاگری درباره امکانات تسلیحاتی کره شمالی
به نقل از ایسنا، روزنامه محلی VnExpress چاپ ویتنام گزارش داد، انتظار می‌رود که مأموران سرویس مخفی آمریکا با چهار هواپیما از پایگاه نظامی آمریکایی در ژاپن وارد فرودگاه بین‌المللی هانوی، ویتنام شوند.

این مأموران در جریان نشست میان دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و کیم جونگ اون، رهبری کره شمالی در هتلی در هانوی اسکان داده می‌شوند.

اخیراً آمریکا چند فروند هواپیمای ترابری ارتش مدل بوئینگ C-17 را که حامل تجهیزات برای این نشست در هانوی است به همراه یک هلیکوپتر و دو خودرو که ترامپ از آن در جریان این نشست با رهبری کره شمالی استفاده می‌کند، به این کشور آسیایی اعزام کرده بود.

ویتنام در تاریخ 27 و 28 فوریه میزبان کیم جونگ‌اون رهبر کره شمالی و دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا می باشد.

دونالد ترامپ و کیم جونگ اون، 12 ژوئن سال گذشته برای اولین بار در سنگاپور با یکدیگر دیدار کردند. طرفین بیانیه مشترکی را در پایان دیدار به تصویب رساندند که در آن از آمادگی کره شمالی برای غیرهسته ای شدن کامل شبه جزیره کره سخن گفته می شود و آمریکا در عوض موظف می شود امنیت پیونگ یانگ را تضمین کند.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала