رزمایش نیروی دریایی ایران در تنگه هرمز

© AFP 2022 / EBRAHIM NOROOZI / JAMEJAM ONLINEرزمایش نیروی دریایی ایران در تنگه هرمز
رزمایش نیروی دریایی  ایران در تنگه هرمز - اسپوتنیک ایران
Telegram
فرمانده نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران جزئیات رزمایش این نیرو را تشریح کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، ، امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به برگزاری رزمایش دریایی ولایت97، گفت: این رزمایش به‌وسعت 2 میلیون کیلومترمربع از منطقه تنگه هرمز، سواحل مکران، دریای عمان تا مدار 10 درجه شمالی، در شمال اقیانوس هند برگزار می‌شود.

زیردریایی کلاس نیمه سنگین بومی ایران به نیروی دریایی ارتش پیوست - اسپوتنیک ایران
زیردریایی کلاس نیمه سنگین بومی ایران به نیروی دریایی ارتش پیوست

وی با بیان اینکه این رزمایش در 4 فاز به مرحله اجرا در می‌آید، ادامه داد: اولین فاز، رژه دریایی است که عمده شناورهای سطحی و زیردریایی و همچنین همه تجهیزات و تسلیحاتی که برای کسب آمادگی برای گسترش آمادگی نیروی دریایی کشورمان لازم است در این رزمایش در شمال اقیانوس هند استفاده می‌شود.
فرمانده نیروی دریایی ارتش تصریح کرد: در فاز دوم یک جنگ دریایی واقعی به‌شکل آبی و نارنجی به مرحله اجرا گذاشته می‌شود که بخش آبی عهده‌دار مسئولیت دفاع از محدوده دریایی تحت حاکمیت کشورمان است و بخش نارنجی نیز مسئولیت دارد به‌عنوان دشمن فرضی از این سد ایجادشده عبور کند.
دریادار خانزادی با تأکید بر اینکه "این تمرین دریایی ما را آماده رویارویی در یک عرصه واقعی می‌کند"، اضافه کرد: بخشی از رزمایش ولایت97 به تاخت‌وتاز آبی و خاکی برای بازپس‌گیری سواحلی که احتمالاً مورد اشغال قرار می‌گیرند و یا دفاع از سواحلی که مورد حمله قرار می‌گیرند، اختصاص داده شده است.
وی با ابراز اینکه بخش دیگری از رزمایش به نمایش قدرت نیروی دریایی اختصاص داده شده است، اظهار داشت: در این مرحله تمام تجهیزات سطحی و غیرسطحی شامل ناو، ناوشکن، زیردریایی‌ها، بالگردهای ضدزیردریایی و هواپیماهای گشت شناسایی حضور خواهند داشت.
فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: انواع پرتاب‌ها شامل موشک‌ها و اژدرها و سلاح‌های سبک و سنگین در این مرحله از رزمایش اجرا خواهد شد.
خانزادی تصریح کرد: کنار این تمرینات، پرنده‌های هدایت‌پذیر از راه دور نیز برای اولین‌بار تمرین گشت‌زنی و شناسایی و بمباران اهداف از آسمان را انجام خواهند داد.
وی با اعلام اینکه "در این رزمایش برای نخستین بار شلیک موشک از زیردریایی خواهیم داشت"، عنوان کرد: در این رزمایش نشست و برخاست بالگردهای ضد زیردریایی از روی عرشه ناوشکن سهند را خواهیم داشت.
فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: پرواز انواع هواپیمای گشت‌ شناسایی بدون خلبان از روی عرشه ناوشکن سهند نیز به‌اجرا در خواهد آمد.
خانزادی ادامه داد: هم‌زمان با این تمرینات، تمرینات متعددی در زمینه جنگ الکترونیک و داده‌های الکترونیک از طریق ساحل خواهیم داشت.
یادآور می شود چندی پیش رزمایش نیروی هوایی ارتش در اصفهان و همچنین حدود دو ماه قبل رزمایش نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران با " به‌کارگیری تاکتیک‌ها و تکنیک‌های جدید در رزم و اجرای عملیات تهاجمی" در منطقه خلیج فارس برگزار شده بود.

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала