توانمندی های خیره کننده جدیدترین موشک روسی

© Photoتوانمندی های خیره کننده جدیدترین موشک روسی
توانمندی های خیره کننده جدیدترین موشک روسی - اسپوتنیک ایران
Telegram
موشک "زیرکن" از ناوهای روسی از فاصله 500 کیلومتری از ساحل طی 5 دقیقه بطور تضمین شده به اهداف خود اصابت می کند.

 

موشک «زیرکن» روسی قاتل ناوهای هواپیمابر آمریکا - اسپوتنیک ایران
گزارش و تحلیل
موشک «زیرکن» روسی قاتل ناوهای هواپیمابر آمریکا
به گزارش اسپوتنیک، وسوولود خمیروف، دریادار بازنشسته روس و کارشناس نظامی ضمن بیان این مطلب توضیح داد طی مدت 5 دقیقه موشک های در حال پرواز به سوی هدف را فقط می توان کشف کرد اما رهگیری آنها ممکن نیست.
کارشناس نظامی روس گفت:" سامانه هایی همچون موشک هایپرسونیک "زیرکن" عملاً از سیستک دفاع هوایی و موشکی عبور می کنند و هیچ سیستم دفاعی از پس آنها بر نمی آید".
دریادار وسوولود خمیروف یادآور شد ایالات متحده سامانه Mk41 را در رومانی مستقر کرده که برای پرتاب موشک های کروز "تاماهاک" است. هدایت آنها از مرکز تصمیم گیری مستقر در خاک آمریکای شمالی انجام خواهد شد.
کارشناس روس خاطرنشان کرد واشنگتن معتقد است این مراکز به خاطر دوری آنها از روسیه از سلاح های دوربرد مصون هستند اما ناوهای روسیه در غرب اقیانوس اطلس و شرق اقیانوس آرام می توانند بطور همزمان 40 موشک هایپرسونیک دریایی "زیرکن" به سوی این مرکز شلیک کنند.
دریادار بازنشسته وسوولود خمیروف افزود اهداف بطور تضمینی مورد اصابت قرار خواهند گرفت.
دیروز ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در پیام سالانه خود به پارلمان کشور اعلام کرد سرعت موشک دریایی در حال ساخت"زیرکن" 9 برابر سرعت صوت و برد آن بیش از هزار کیلومتر خواهد بود.
به گفته وی، در نظر است این موشک در شناورها از جمله زیردریایی ها و ناوها از جمله زیردریایی هایی نصب شود که برای استقرار موشک های دقیق کالیبر ساخته می شوند و به این دلیل مخارج زیادی نخواهد داشت.

 

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала