شرایط جدید دریافت معافیت سربازی در ایران

© AP Photo / Seivan Selimشرایط جدید دریافت معافیت سربازی در ایران
شرایط جدید دریافت معافیت سربازی در ایران - اسپوتنیک ایران
Telegram
شرایط صدور معافیت سربازی 5 ساله موقت و تبدیل آن به دائم اعلام شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مشمولان خدمت سربازی در صورتی که با بانوان جانباز 25 درصد ازدواج کنند، به مدت 5 سال از تاریخ ثبت عقد از معافیت موقت برخوردار می‌شوند و در صورت استمرار ازدواج پس از 5 سال با تایید بنیاد شهید و امور ایثارگران از معافیت دائم بهره‌مند می‌شوند.

براساس قوانین موجود در ارتباط با سربازی و خدمت وظیفه عمومی این معافیت موقت برای این دسته از مشمولان در مقاطع زمانی 30 ماهه صادر و پس از به اتمام رسیدن مهلت داده شده، در صورتی که بنیاد شهید و امور ایثارگران استمرار ازدواج را تایید کند، از طریق وظیفه عمومی این موضوع قابل تمدید است. اگر از زمان ثبت عقد تا ثبت درخواست در سامانه 2 سال و بیشتر سپری شده باشد، معافیت موقت تا پایان 5 سال صادر و سپس در صورتی که بنیاد شهید و امور ایثارگران استمرار ازدواج را تایید کند معافیت دائم صادر می‌شود.

اگر بنیاد شهید و امور ایثارگران اطلاع و اطمینان حاصل نماید که ازدواج جانباز منجر به طلاق شده، مراتب را به وظیفه عمومی استان اعلام می‌کند، تا نسبت به لغو معافیت موقت همسر وی اقدام لازم صورت پذیرد.

در نظر داشته باشید بانوان جانبازی که در گذشته فرزند یا برادر آنان به سبب جانبازی خواهر معاف شده باشند هم می‌توانند همسر مشمول خود را با رعایت این مقررات از خدمت دوره ضرورت معاف کنند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала