ادعای آمریکا در افزایش فعالیت ایران در آمریکای جنوبی

© AFP 2022 / Carlos Barriaادعای آمریکا در افزایش فعالیت ایران در آمریکای جنوبی
ادعای آمریکا در افزایش فعالیت ایران در آمریکای جنوبی - اسپوتنیک ایران
Telegram
رئیس ستاد فرماندهی جنوبی آمریکا مدعی شد که ایران در حال گسترش نفوذ خود در آمریکای جنوبی است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سایت رسمی ستاد فرماندهی جنوبی آمریکا؛ فالر کرگ، رئیس ستاد فرماندهی جنوبی آمریکا که مسئولیت نظارت بر آمریکای جنوبی و مرکزی را بر عهده دارد، در این جلسه درباره تأثیر ایران بر مسائل جاری در این مناطق مدعی شد: ایران پوشش رسانه‌ای ضدآمریکایی خود به زبان اسپانیایی را شدت بخشیده و حمایت خود از تروریسم را به نیم‌کره غربی (آمریکای مرکزی و جنوبی) رسانده است و این برای ما نگران کننده است.

او در گزارش خود به سنا گفت: جمهوری اسلامی ایران پیش‌تر حضور خود در آمریکای لاتین را کم کرده بود ولی دوباره در حال فعال کردن آن است. ایران کارزار مخالفت با آمریکا در رسانه‌های اسپانیایی زبان را بیشتر کرده و حلقه نیابتی آن، یعنی حزب‌الله لبنان، هم در منطقه فعال است.

به گزارش ایسنا، مقامات آمریکایی همواره بدون ارائه مدرکی برای اثبات ادعاهای بی‌اساس خود علیه ایران، مدعی هستند که ایران تهدیدی برای امنیت و ثبات مناطق یاد شده و حامی تروریسم است.این در حالی است که آمریکا خود با سیاست‌های مداخله‌ جویانه‌اش تهدید اصلی علیه ثبات و امنیت بسیاری از مناطق به ویژه خاورمیانه است.

نمونه تازه از کاربرد سیاست‌های مداخله‌جویانه آمریکا که روند استقلال و ثبات بسیاری از کشورها را تهدید می‌کند، رهبری کودتا علیه نیکولاس مادورو در ونزوئلا است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала