کودتای داعش علیه ابوبکر بغدادی

© AP Photo / Militant video, Fileکودتای داعش علیه ابوبکر بغدادی
کودتای داعش علیه ابوبکر بغدادی - اسپوتنیک ایران
Telegram
نشریه گاردین از یک کودتای داخلی علیه سر کرده داعش خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، روزنامه گاردین در گزارشی نوشت: ابوبکر البغدادی سرکرده ارشد داعش* از یک کودتای داخلی در ماه گذشته به دست جنگجویان خارجی در غرب سوریه جان سالم به در برد.

حمله ناموفق داعش به مواضع ارتش سوریه - اسپوتنیک ایران
حمله ناموفق داعش به مواضع ارتش سوریه
به نوشته این روزنامه، برخی منابع در دستگاه های اطلاعات غربی گفتد که تلاش برای کودتا علیه البغدادی دهم ماه ژانویه گذشته در شهرکی در نزدیک منطقه هجین در استان دیرالزور سوریه اتفاق افتاد.

در جریان این کودتا، جنگجویان خارجی داعش به طور عمدی به تبادل آتش با محافظان شخصی البغدادی پرداختند، اما او توانست از این عملیات جان سالم بدر برده و به منطقه ای در مجاورت صحراء منتقل شود.

در این درگیری دو نفر کشته شدند که یک منبع اطلاعاتی گفت: یک از این دو نفر از افراد به شدت، نزدیک البغدادی قرار داشت. داعش برای کشتن ابو معاذ الجزائری که به احتمال زیاد یکی از 500 جنگجوی گروه تروریستی داعش است، پاداش تعیین کرد. داعش به الجزائری اتهام دست داشتن در تلاش برای ترور سرکرده خود را وارد نکرد، اما عادت به اختصاص پاداش در برابر از بین بردن برخی افراد نداشته است.

روزنامه گاردین نوشت: علت اختصاص پاداش برای کشتن الجزائری، دست داشتن در تلاش برای ترور البغدادی بوده است.

برپایه این گزارش، مسئولان عراقی و غربی معتقدند: به احتمال بسیار زیاد البغدادی که تمایل زیادی برای عدم ظهور رسانه ای دارد، مدتی را در آخرین مناطق باقیمانده داعش در برهه اخیر گذرانده است.

 

* گروهک ممنوعه در فدراسیون روسیه

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала