نماینده مجلس ایران: آینده ساز و کار اینستکس خوشبینانه نیست

© Sputnik / Vladimir Fedorenko /  مراجعه به بانک تصاویر نماینده مجلس ایران: آینده ساز و کار اینستکس خوشبینانه نیست
نماینده مجلس ایران: آینده ساز و کار اینستکس خوشبینانه نیست - اسپوتنیک ایران
Telegram
نماینده مجلس ایران آینده اجرای "اینستکس" را به دلیل سنگ اندازی های آمریکا خوشبینانه نمی داند.

به گزارش اسپوتنیک به تقل از تسنیم، مرتضی صفاری‌ نطنزی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران درباره "اینستکس" گفت: متأسفانه این کانال مالی خیلی دیر و با تعلل از سوی اروپایی‌ها راه‌اندازی شد اما فعلا نمی‌تواند راهکاری برای دور زدن تحریم‌ها از سوی آنها باشد.

وی افروزد: آن طور که در بیانیه اتحادیه اروپا درباره "اینستکس" آمده است، این ساز و کار شامل مواد غذایی و دارویی است. در صورتی که این مواد اصلا شامل تحریم‌ها نیست؛ بنابراین اروپایی‌ها تضمین محکمی به ایران برای دور زدن تحریم‌ها نداده‌اند.

صفاری نطنزی گقت: راه‌اندازی کانال‌های مالی ویژه میان ایران و اتحادیه اروپا کار سختی نیست و دو طرف به راحتی می‌توانند این کار را انجام دهند اما عمده‌ترین مشکل موجود این است که تا زمانی که آمریکا در این مسیر سنگ‌اندازی کند، در عمل نمی‌توان به اجرایی شدن آن امیدوار بود، بنابراین آینده اجرای "اینستکس" خوشبینانه نیست.

نماینده مردم نطنز در پایان خاطرنشان کرد: دستگاه دیپلماسی کشور باید برای اجرای "اینستکس" تضمین‌های لازم را از اروپایی‌ها اخذ کند تا پس از گذشت مدتی، شاهد تعلل و یا ناتوانی اروپایی‌ها نباشیم و عاقبت آن نیز به برجام دچار شود.

 

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала