تمسخر اینستکس از روی استیصال است

© Sputnik / Alex MacNaughtonتمسخر اینستکس از روی استیصال است
تمسخر اینستکس از روی استیصال است - اسپوتنیک ایران
Telegram
سفیر ایران در انگلیس تمسخر اینستکس توسط مخالفین نظام و افراطیون منطقه را از سرِ استیصال دانست.

به گزارش اسپوتنیک، حمید بعیدی‌نژاد، سفیر ایران در لندن در یک رشته توییت‌ نسبت به برخی انتقادات درباره اینستکس واکنش نشان داد.
بعیدی‌نژاد نوشت: هنوز اینستکس عملیاتی نشده، مخالفین نظام، افراطیون منطقه و نزدیکان ترامپ همصدا به تمسخر و تضعیف آن پرداخته و از سر استیصال بر ناکارآمدی آن تاکید می کنند.

سفیر ایران در لندن در ادامه می‌نویسد: اما واقعیت اینست که: اینستکس یک نهادمالی است و نه نهادی از اجزای کمیسیون اروپا، که همه‌ی اعضای اتحادیه اروپا عضو آن بشوند. سه کشور اتحادیه که از ابتدا نقش محوری در تفاهم هسته ای داشته اند سهامدار اصلی و هیات موسس آن هستندولی این نهاد مورد حمایت کل اتحادیه اروپاست.(رجوع به بیانیه موگرینی). در مرحله بعد دیگر کشورهای اروپایی ودر مرحله سوم دیگرکشورهای غیراروپایی مانند چین، هند و روسیه میتوانند عضو شوند.

وی همچنین با اشاره به عملیاتی شدن اینستکس در چند فاز می‌نویسد: اینستکس در چندفاز عملیاتی میشود.اول با تهاتر پرداختهای کالاهای اساسی، دارو و تجهیزات پزشکی شروع میکندو در فازهای بعدبه همه تبادلات تجاری تعمیم مییابد.
بعیدی‌نژاد در ادامه می‌نویسد: مخالفین مرتبا کلمه«غذا»را برای تداعی سازو کار نفت در برابر غذای عراق تکرار میکنند ولی این دو اصلا شباهتی به هم ندارند. هم‌چنین سه کشور اروپایی علاوه بر تقسیم میزبانی، مدیریت و ریاست هیأت مدیره بین خود، با حضور سه مقام ارشد سیاسی خود در هیأت مدیره قدرت آن را تضمین کرده‌اند. نماینده انگلیس دبیرکل دائمی وزارت خارجه است. معادل دانستن این نهاد به یک شرکت حسابداری یک مغلطه و فقط از سرِ عصبانیت شدید است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала