شغل جالب همسر وزیر امور خارجه ایران

© AP Photo / Ronald Zakشغل جالب همسر وزیر امور خارجه ایران
شغل جالب همسر وزیر امور خارجه ایران - اسپوتنیک ایران
Telegram
ریاست انجمن همسران دیپلمات های وزارت امور خارجه برعهده مریم ایمانیه ، همسر محمد جواد ظریف است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، ثریا وحیده معصومی یکی از فعالین این انجمن بیان داشت که انجمن مذکور بیش از دو دهه پیش و در زمان وزارت آقای ولایتی تشکیل شد و افزود: در آن مقطع به این نتیجه رسیدیم که نیاز است که همسران سفرا پیش از اعزام به خارج از کشور در معیت همسران‌شان، آموزش‌هایی را ببینند که با قدرت و با اعتماد به نفس بیشتری بتوانند در نقش همسر سفرا انجام وظیفه کنند و با حقوق و مسئولیت‌های خود، بیشتر آشنا شوند.
وی خاطر نشان کرد: در ابتدا در این انجمن فقط همسران سفرای ایران در خارج از کشور حضور داشتند ولی اکنون دامنه عضویت آن گسترش پیدا کرده است و همسران دیپلمات‌های وزارت امور خارجه نیز در این انجمن حضور دارند.
این عضو انجمن گفت: هدف عمده این انجمن توانمندسازی و آگاه کردن همسران دیپلمات‌ها است و در همین چارچوب این انجمن در قالب چهار کمیته فرهنگی، آموزشی، عام‌المنفعه و ارتباطات فعالیت می‌کند.
معصومی که همسر ابراهیم رحیم پور، معاون پیشین وزیر امور خارجه است خاطر نشان کرد: این انجمن به مناسبت‌های خاص نیز برنامه‌هایی را برگزار می‌کند و یا بازدیدهایی را برای همسران دیپلمات‌ها هماهنگ می‌کند.
معصومی تاکیر کرد که بازارچه خیریه دیپلماتیک که از سوی انجمن همسران دیپلمات‌های وزارت امور خارجه در تاریخ چهارم و پنجم بهمن ماه در مرکز مطالعات وزارت امور خارجه برگزار شده بود نیز از جمله فعالیت های این انجمن بود و ادامه داد: این سیزدهمین دوره بازارچه خیریه دیپلماتیک است که از سوی این انجمن برگزار می‌شود؛ در سال جاری این انجمن دو بازارچه خیریه دیپلماتیک برگزار کرده که بازارچه اول در مهر ماه برگزار شد و بازارچه دوم نیز در بهمن ماه به مناسبت دهه فجر برگزار شده است.
در حال حاضر مریم ایمانیه، همسر محمد جواد ظریف ریاست انجمن همسران دیپلمات‌های وزارت امور خارجه را بر عهده دارد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала