فرایند اتوفاژی رمزگشایی شد

© Photo / Pixabayکاهش سرعت پیری
کاهش سرعت پیری - اسپوتنیک ایران
Telegram
با مطالعه فرایند داخلی سلول های انسان می توان به کاهش سرعت پیری دست یافت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از نشریه « Nature Communications»، فرایند اتوفاژی که ابزار پاکسازی سلولهاست می تواند از سرعت روند پیری بکاهد.

محققان دانشگاه موناش استرالیا نحوه عملکرد یک فرآیند کلیدی را که در تمام سلول های انسان وجود داشته و در بیماری های انحطاط عصبی و پیری نقش دارد، رمزگشایی کردند.

فرآیند اتوفاژی، ابزار پاکسازی سلول ها است که به منظور تجزیه ضایعاتی مانند پروتئین های معیوب، قطعات غشای سلول، ویروس ها و باکتری ها به کار گرفته می شود. سلول ها از غشاهای خاصی برای به دام انداختن و بازیافت انرژی این نوع ضایعات استفاده می کنند.

در فرآیند اتوفاژی سلول اجزای معیوب خود را در غشایی بسته بندی کرده و آن را با اندامک های بازیافت در می آمیزد تا مواد مورد نظر را تخریب کند و انرژی لازم برای تولید بخش های جدید را به دست آورد. در صورتی که فرآیند اتوفاژی دچار اختلال بشود، سلول ها توسط اجزای آسیب دیده خود خفه شده و شخص دچار بیماری هایی مانند دیابت، دیستروفی عضلانی، پارکینسون و آلزایمر می شود.

فرآیند اتوفاژی دائما درون سلول ها فعال هستند اما گاهی این فرآیند سرعت کافی را ندارد. در صورتی که محققان بتوانند دارویی را برای تسریع فرآیند شناسایی کنند، می توانند مانع تجمع ضایعات پروتئینی درون سلول های عصبی و در نتیجه ابتلا به بیماری هایی مانند آلزایمر شوند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала