تظاهرات حامیان مادورو در ونزوئلا

© Sputnik / Sergey Guneev /  مراجعه به بانک تصاویر تظاهرات حامیان مادورو در ونزوئلا
تظاهرات حامیان مادورو  در ونزوئلا - اسپوتنیک ایران
Telegram
حامیان نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری منتخب ونزوئلا در حمایت از حق حاکمیت دولت و صلح به خیابان‌های شهرهای مختلف این کشور سرازیر شدند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم ، شهروندان ونزوئلایی که به خیابان‌ها آمده اند، در شعارهای خود همچنین با حمل پلاکاردهایی بار دیگر بر حمایت از دولت این کشور در مقابل کسانی که به دنبال بی‌ثباتی در ونزوئلا هستند تأکید کردند.
راهپیمایان حامیان دولت قانونی ونزوئلا اقدام مخالفان را کودتایی دانستند که به دستور مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا انجام شده است.
این تظاهرات و راه‌پیمایی حامیان دولت قانونی ونزوئلا روز گذشته در ایالت وارگاس در شمال ونزوئلا انجام شد؛ در این راهپیمایی ادعای رهبر مخالفان در اینکه خود را خودسرانه رئیس جمهوری کشور اعلام کرد، رد شد.
در یک راهپیمایی دیگر نیز که در ایالت یاراکوی ونزوئلا برگزار شد، دیوسدادو کابلو، رئیس مجمع ملی قانون اساسی ونزوئلا از مردم خواست تا «اجازه ندهند امپریالیسم به اینجا آمده و به ما دستور دهد، اینجا ما آزاد و دارای حق حاکمیت هستیم.»
رئیس مجمع ملی قانون اساسی ونزوتلا تأکید کرد که دولت آمریکا نقاب خود را کنار زده و «خود را به عنوان رهبر کودتا» علیه رئیس جمهوری ونزوئلا که با 67 درصد آرا پیروز شده است، عمل می‌کند.
در مقابل نیز خوان گوایدو، رئیس پیشین پارلمان ونزوئلا که خود را به صورت خودخوانده رئیس‌جمهوری این کشور معرفی کرد، وعده داد تظاهرات جدیدی از سوی حامیانش برگزار خواهد شد، اقدامی که هدف آن افزایش فشار بر نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری منتخب ونزوئلا برای واگذاری قدرت است.

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала