ظریف از مادورو حمایت کرد

© AFP 2022 / Atta Kenareظریف از مادورو حمایت می کند
ظریف از مادورو حمایت می کند - اسپوتنیک ایران
Telegram
وزیر امور خارجه ایران با همتای ونزوئلایی خود تماس گرفت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در تماس تلفنی با همتای ونزوئلایی خود، بر حمایت ایران از دولت قانونی نیکولاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا تاکید کرد. در این گفتگو دو طرف در خصوص راه های مقابله بین المللی با توطئه های آمریکا علیه دولت های مستقل، بخصوص ونزوئلا تبادل نظر کردند. 

اعلام آمادگی آمریکا برای ارائه کمک 20 میلیون دلاری به ونزوئلا - اسپوتنیک ایران
اعلام آمادگی آمریکا برای ارائه کمک 20 میلیون دلاری به ونزوئلا

از سوی دیگر، در این تماس تلفنی، پیشنهاد دولت های مکزیک و اروگوئه و سایر روش ها برای تقویت گفتگوهای داخلی و راهکارهای سیاسی حل و فصل اختلافات بین دولت ونزوئلا و گروه های معارض، مورد بررسی قرار گرفت.

شایان ذکر است، در تاریخ 23 ژانویه، خوان گوایدورهبر مخالفان ونزوئلا به صورت خودمختار خود را به عنوان رئیس جمهوری موقت این کشور اعلام نمود. پس از این، کشورهای آمریکا، کانادا، دانمارک، برزیل، آرژانتین، شیلی، کلمبیا و…. را به عنوان رئیس جمهور تایید کردند. اما، ایران روسیه، کوبا، اورگوئه، مکزیک و….، همچنان از رئیس جمهور قانونی مادورو حمایت کردند. ارتش ونزوئلا از رئیس جمهوری قانونی این کشور نیکولاس مادورو حمایت می کند. کاراکاس خواستار خارج شدن دیپلمات‌های آمریکایی از ونزوئلا ظرف 72 ساعت می باشد. وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه‌ای، واشنگتن را به نادیده گرفتن قوانین بین المللی متهم کرده و هشدار داد که دخالت نظامی خارجی در این کشور می‌تواند عواقب فاجعه باری داشته باشد. 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала