تیپ 55 هوابرد ارتش ایران توانست در انتقال نیرو رکورد جدیدی ثبت کند

© Photo / Public domainتیپ 55 هوابرد ارتش ایران توانست در انتقال نیرو رکورد جدیدی ثبت کند
تیپ 55 هوابرد ارتش ایران توانست در انتقال نیرو رکورد جدیدی ثبت کند - اسپوتنیک ایران
Telegram
فرمانده تیپ 55 هوابرد شیراز اعلام کرد که این تیپ توانست در اجرای عملیات واکنش سریع و حضور به‌موقع در منطقه رزمایش رکورد جدیدی ثبت کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، امیر سرتیپ‌دوم ذبیح‌الله بهمن‌زیاری، فرمانده تیپ 55 هوابرد شیراز اعلام کرد: نیروهای واکنش سریع تیپ 55 هوابرد شیراز در فاصله زمانی کمتر از 45 دقیقه با تمامی تجهیزات و سازوبرگ نظامی و دریافت جیره غذایی 72 ساعته، توسط 8 فروند هواپیمای سی-130 از پایگاه شهید دوران شیراز به منطقه عمومی نصرآباد اصفهان آمده ضمن اجرای عملیات تازش هوایی و فرودگردانی عقبه دشمن را مسدود کردند. این تیپ تهاجمی توانست در کمترین زمان ممکن خود را به منطقه رزمایش برساند که در واقع نوعی رکورد در انتقال نیرو محسوب می‌شود.

وی در ادامه افزود: تیپ 55 هوابرد همچنین با تعقیب نیروهای در حال فرار دشمن فرضی و انهدام نفرات و تجهیزات باقیمانده، عملیات الحاق به یگان‌های زرهی را با موفقیت انجام دادند.

وی اجرای عملیات بارریزی آمادهای‌ هوایی را از دیگر اقدامات تیپ 55 هوابرد شیراز عنوان کرد و ادامه داد: این تیپ در کمترین زمان ممکن و بعد از ده دقیقه از فرود نیروهای تکاور، توانست 21 دستگاه موتورسیکلت و خودروهای تاکتیکی مجهز به سلاح موشک‌انداز 107میلی‌متری و همچنین خمپاره‌های سنگین و انواع تیربارها را از طریق هوا حمل و در منطقه رزمایش جهت استفاده یگان‌های واکنش سریع پرتاب و بارریزی کند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала