انتشار برخی از جزئیات حبس مرضیه هاشمی در امریکا و فراخوان وی

© AP Photo / Press TVانتشار برخی از جزئیات حبس مرضیه هاشمی در امریکا و فراخوان وی
انتشار برخی از جزئیات حبس مرضیه هاشمی در امریکا و فراخوان وی - اسپوتنیک ایران
Telegram
مرضیه هاشمی، مجری پرس تی وی که مدت 11 روز بدون تفهیم اتهام در امریکا زندانی بود، تعریف کرد که در بخش اعظم این مدت در سلول انفرادی به سر می برد و به وی اجازه نمی دادند با زنذانیان دیگر معاشرت کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از پرس تی وی، مرضیه هاشمی افزود از سنت لوئیس که وی در انجا در نزد عوامل اف بی آی بود، وی را با هواپیمای خصوصی به واشنگتن رساندند.
مجری پرس تی وی خاطرنشان کرد:"اگر پسرم با من نبود ، ممکن بود هر اتفاقی رخ دهد و هیچکس نمی دانست که کجا هستم" و توضیح داد که پسرش بازداشتش را به دیگر اعضای خانواده خبر داد.
خانم هاشمی ضمن تفسیر حادثه رخ داده گفت:" هرکس را می توانند دستگیر کرده و بدون تفهیم اتهام به دستانش دستبند بزنند. من همه آدمهای آزاد در جهان را به شرکت در تظاهرات در روز جمعه فرا می خوانم تا از دولت امریکا و اف بی آی تقاضا کنند به چنین اقداماتی پایان دهند.
افشای نقش اسرائیل در دستگیری مرضیه هاشمی - اسپوتنیک ایران
افشای نقش اسرائیل در دستگیری مرضیه هاشمی
مرضیه هاشمی، مجری پرس تی وی بعد از ظهر چهارشنبه از بازداشت آزاد شده است.
این خبرنگار آمریکایی الاصل شبکه پرس تی وی نزدیک به 11 روز در زندان آمریکا به سر برد و در ابتدای دستگیری حقوق مذهبی و فردی وی نادیده گرفته شده بود.
مرضیه هاشمی که متولد آمریکا است، روز یکشنبه 13 ژانویه (23 دی‌) بدون اقامه هیچ دلیلی در فرودگاه «سنت لوئیس» آمریکا بازداشت و به یک بازداشتگاه پلیس فدرال آمریکا «اف‌ بی‌ آی» در واشنگتن دی‌سی منتقل شده بود. او برای دیدار با خانواده‌ و عیادت از برادر بیمارش به زادگاهش سفر کرده بود.
قاضی اولین دادگاه هاشمی که روز جمعه 18 ژانویه (28 دی‌) تشکیل شد، اذعان کرده است که مرضیه هاشمی هیچ جرمی مرتکب نشده و باید در یک پرونده نامشخص صرفا به عنوان شاهد در دادگاه حاضر شود.
یادآور می شود خانم هاشمی خبرنگار، مستندساز و گوینده‌ شبکه‌ی پرس تی‌وی است. مرضیه هاشمی در جوانی تحت تاثیر شخصیت امام خمینی، بنیانگذار انقلاب ایران، مسلمان شد و به ایران مهاجرت کرد. وی 25 سال است که در ایران زندگی می کند.

 

 

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала