آغاز رزمایش بزرگ نیروی زمینی ارتش ایران

© AFP 2022 / Atta Kenareآغاز رزمایش بزرگ نیروی زمینی ارتش ایران
آغاز رزمایش بزرگ نیروی زمینی ارتش ایران - اسپوتنیک ایران
Telegram
رزمایش بزرگ اقتدار ۹۷ نیروی زمینی ارتش ایران (نزاجا) با آرایش عملیاتی یگا‌ن‌های مختلف این نیرو در منطقه عمومی نصرآباد اصفهان آغاز شد.
به گزارش اسپوتنیک، رزمایش بزرگ اقتدار 97 نزاجا با اعلام رمز یا زهرا سلام الله علیها از سوی امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش آغاز شد.
این رزمایش که با هدف ارزیابی تغییر جدید ساختار نیروی زمینی ارتش برگزار شد، بالغ بر 12 هزار نیروی هجومی با تاکتیک‌های نوین آفندی ماموریت خود را اجرا می کنند.
برخی از جزئیات رزمایش بزرگ نیروی زمینی ارتش ایران - اسپوتنیک ایران
برخی از جزئیات رزمایش بزرگ نیروی زمینی ارتش ایران
یگانهای زرهی،توپخانه، واکنش سریع، پیاده مکانیزه، مهندسی، رزمی، مخابرات و جنگال، پهپاد، هوانیروز با پشتیبانی جنگنده های نیروی هوایی ارتش در منطقه عمومی رزمایش آرایش عملیاتی گرفتند.
در مرحله نخست رزمایش بزرگ اقتدار 97 نزاجا پس از شناسایی پهپادها و بالگردهای هوانیروز تیپ 55 ه‍وابرد و تیپ 25 واکنش سریع با تجهیزات کامل توسط بالگردهای ترابری شنوک و 214 با عملیات هلی برن وارد منطقه رزمایش شدند و علاوه بر شناسایی، به عملیات پاکسازی و انهدام عناصر، تجهیزات و استحکامات دشمن پرداختند.
نمایش قدرت و توان تحرک و جابجایی سریع نیروها و همچنین پشتیبانی هوایی بالگرد های هوانیروز در تمامی مراحل رزمایش از ویژگی های مهم این مرحله از رزمایش بزرگ اقتدار 97 نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران است.
یادآور می شود حدود دو هفته پیش رزمایش نیروی هوایی ارتش در اصفهان و و همچنین حدود یک ماه قبل رزمایش نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران با " به‌کارگیری تاکتیک‌ها و تکنیک‌های جدید در رزم و اجرای عملیات تهاجمی" در منطقه خلیج فارس برکزار شده بود.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала