کنگره آمریکا از خروج ترامپ از ناتو جلوگیری می کند

© Sputnik / Vladimir Astapkovich /  /  مراجعه به بانک تصاویر کنگره آمریکا از خروج ترامپ از ناتو جلوگیری می کند
کنگره آمریکا از خروج ترامپ از ناتو جلوگیری می کند - اسپوتنیک ایران
Telegram
بر اساس مصوبه مجلس نمایندگان ایالات متحده امریکا، از خروج احتمالی دولت ترامپ از پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) جلوگیری می شود.

به گزارش اسپوتنیک،اعضای مجلس نمایندگان امریکا این طرح را با رای قاطع نمایندگان دو حزب جمهوریخواه و دمکرات تصویب کردند. در جلسه برگزار شده، 357 نماینده کنگره برای حمایت از این لایحه رای دادند، فقط 22 تن با آن مخالفت نمودند. 
امکان نابود سازی پایگاه های ناتو طی چند دقیقه - اسپوتنیک ایران
امکان نابود سازی پایگاه های ناتو طی چند دقیقه
این طرح شامل حمایت کنگره امریکا از ناتو است، مفادی را برای مخالفت با هر تلاشی از سوی دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور برای خروج از این پیمان پیش بینی کرده است. اختصاص هرگونه بودجه‌ای را برای خروج امریکا از ناتو توسط این طرح ممنوع اعلام شده است. 
پیش از این، روزنامه نیویورک تایمز به نقل از مقام‌های کاخ سفید گزارش داد که ترامپ بار‌ها موضوع خروج از ناتو را مطرح کرده است. 
طرح مجلس نمایندگان امریکا در عین حال از اعضای ناتو می‌خواهد به تعهد خود برای پرداخت دو درصد از تولید ناخالص داخلی خود برای بودجه این پیمان عمل کنند. این موضوع که در سال 2014 توسط سران ناتو به تصویب رسید، بار‌ها مورد انتقاد ترامپ قرار گرفته که از کشور‌های عضو این پیمان خواسته است تا به آن عمل کنند. 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала