آزمایشات موفق سامانه جدید ضد ماهواره ای روسیه

© Live Journalآزمایشات موفق سامانه جدید ضد ماهواره ای روسیه
آزمایشات موفق سامانه جدید ضد ماهواره ای روسیه - اسپوتنیک ایران
Telegram
شبکه تلویزیونی آمریکایی СNBC با استناد به دو منبع مطلع از گزارش محرمانه سازمان اطلاعات آمریکا ادعا می کند روسیه سامانه جدید ضد ماهواره ای خود را در دسامبر سال گذشته با موفقیت آزمایش کرده است.

ارزیابی موشک روسی آوانگارد - اسپوتنیک ایران
ارزیابی توانمندی های موشک روسی "آوانگارد"
به گزارش اسپوتنیک، پیشتر در گزارش پنتاگون درباره سیاست امریکا در زمینه دفاع ضد موشکی گفته می شد که مسکو فناوری های انرژی هدایت شده زمین پایه را طرح ریزی می کند.
یکی از منابع معرفی نشده به СNBC گفت آزمایشات سامانه جدید ضد ماهواره ای روسیه روز 23 دسامبر سال گذشته انجام شد و هفتمین دور آزمایشات سامانه ضد ماهواره ای روسیه بود. منبع افزود سامانه روسی систему PL-19 Nudol (نودول) در سال 2018 دوبار آزمایش شده است.
گفته می شود موشک روسی 17 دقیقه در مسافت تقریباً سه هزار کیلومتری پرواز کرده و با موفقیت به هدف خود اصابت نمود.
منبع معرفی نشده دیگر اطلاع داد این موشک ها علیه ماهواره های مخابراتی در مدار پایینی زمین مورد استفاده قرار خواهند گرفت.
روز پنج شنبه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا استراتژی جدید کشور خود برای پیشبرد دفاع ضد موشکی را عرضه کرد که طبق آن سیستم های دفاع ضد موشکی ایالات متحده باید هم امکانات دفاعی و هم امکانات تهاجمی را برای جلوگیری از تهدیدات متحد سازند و از جمله "از امکان حمله در جریان درگیری برای خنثی کردن تهدیدات موشکی قبل از پرتاب موشک ها" برخوردار باشند. نایکل گریفین، معاون وزیر دفاع آمریکا ادعا کرده است که سخن بر سر ضربت پیشگیرانه نیست.

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала