مخالفت با فروش تسلیحات آمریکایی به عربستان

© AP Photo / Susan Walshمخالفت نمایندگان کنگره با فروش تسلیحات آمریکایی به عربستان
مخالفت نمایندگان کنگره با فروش تسلیحات آمریکایی به عربستان - اسپوتنیک ایران
اشتراک
شماری از اعضای جمهوری خواه و دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا در واکنش به قتل فجیع جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی در کنسولگری عربستان در استانبول، پیش نویس طرحی را در خصوص «توقف فوری» فروش تسلیحات و کمک های نظامی به این کشور ارائه کردند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از العالم ، بر اساس این طرح، باید تمام کمک‌های امنیتی و فروش تسلیحات به عربستان سعودی متوقف شود.
در همین راستا، «جیمز مک‌گورن» رئیس کمیسیون قوانین مجلس نمایندگان آمریکا گفت: بیش از صد روز از قتل [جمال خاشقجی] روزنامه نگار توسط حکومت عربستان در ساختمان کنسولگری سعودی در ترکیه می گذرد. سنا به اتفاق این جنایت هولناک عربستان را محکوم کرد اما مجلس نمایندگان سکوت کرده است.
وی افزود: اکنون زمان آن فرا رسیده است که مجلس نمایندگان به وضوح اعلام کند که چنین وحشیگری تاوانی دارد. بگذارید به فروش تسلیحات و کمک های نظامی به عربستان خاتمه دهیم.
جمال خاشقجی، روزنامه نگار سعودی که از سال 2017 در آمریکا تحلیلگر روزنامه واشنگتن پست بود، روز 2 اکتبر پس از ورود به سرکنسولگری عربستان در استانبول ناپدید شد. پس از مدتی ابهام درباره این قضیه ، رسانه های دولتی عربستان سعودی روز 20 اکتبر گزارش دادند، خاشقجی در جریان نزاع با کارکنان سرکنسولگری جان خود از دست داده است. در این رابطه 18 نفر بازداشت شده و اکنون بازجویی از آنها جریان دارد. مقامات عربستان اعلام کرده اند تلاش می ورزند حقیقت را کشف کرده و همه مقصران را تحت تعقیب قضایی قرار داده و مجازات کنند. بسیاری از ناظران در جهان از جمله تعدادی از مقامات آمریکا می گویند محمد بن سلمان ولیعهدعربستان در این جنایت دست داشته است

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала