انتشار شواهد جدید حاکی از فساد گسترده در اسرائیل

© Sputnik / Alexey Vitvitsky /  /  مراجعه به بانک تصاویر انتشار شواهد جدید حاکی از فساد گسترده در اسرائیل
انتشار شواهد جدید حاکی از فساد گسترده در اسرائیل - اسپوتنیک ایران
Telegram
براساس اطلاعاتی که یک خبرنگار رادیو اسرائیل فاش کرد فساد وسیعی توسط چند مقام بلند پایه، در دستگاه قضایی این کشور به وقوع پیوسته است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، صبح روز چهارشنبه پلیس اسرائیل اقدام به دستگیری یک وکیل بلند پایه دستگاه قضایی این کشور کرد. این وکیل بلند پایه که نامش هنوز فاش نشده متهم است با یکی از قضات زن دستگاه قضایی روابط غیر اخلاقی و نامشروع جنسی داشته است. این وکیل، به قاضی زن نامبرده وعده داده بود براساس روابطی که دارد کاری خواهد کرد تا این قاضی زن را به عنوان یکی از قضات دادگاه صلح تعیین کنند. وکیل نامبرده همچنین متهم است که با همسر یکی از قضات مرد نیز روابط نامشروع جنسی برقرار کرده است. وی این اقدام را با وعده ارتقاء جایگاه همسر این زن از قاضی دادگاه صلح به جایگاه مهمی در دادگاه مرکزی اسرائیل انجام داده است. وعده ای که هیچ گاه عملی نشد.
براساس نوشته رسانه های اسرائیلی، پلیس در حال تحقیق در خصوص این پرونده است. این پرونده زمانی باز شد که «هداس اشتایو» خبرنگار رادیو ارتش اسرائیل اطلاعاتی را در این خصوص به پلیس ارائه کرد. قرار است آیلت شاکد، وزیر دادگستری و استر حایوت، رئیس دادگاه عالی اسرائیل- که عضو کمیته انتخاب قضات هستند- و تمام اعضای کمیته انتخاب قضات، نیز فراخوانده شده و در این خصوص شهادت دهند. از سوی دیگر آویخای مندلبلیت، دادستان کل اسرائیل بر این تحقیق نظارت نخواهد داشت، زیرا متهم ردیف اول این پرونده از دوستان نزدیک او است.
گفتنی است از زمان آغاز تحقیق در خصوص پرونده های بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل ، دادستان کل و اعضای دستگاه قضایی این کشور به شدت تحت فشار قرار داشته اند. در رسانه ها و شبکه های اسرائیلی این خبر به شدت دست به دست می شود که یک توطئه بزرگ علیه دستگاه قضایی در حال اجرا است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала