بازداشت نظامی سابق آمریکا در ایران + عکس

© Fotolia / Jinga80بازاداشت نظامی سابق آمریکا در ایران
بازاداشت نظامی سابق آمریکا در ایران - اسپوتنیک ایران
Telegram
نیویورک‌تایمز ادعا کرد که یک نظامی سابق نیروی دریایی آمریکا در ایران بازداشت شده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا؛ وزارت امور خارجه آمریکا در پی انتشار گزارشاتی مبنی بر بازداشت یک نظامی سابق نیروی آمریکا در ایران، اعلام کرد که اخبار صحت دارد.

روزنامه نیویورک‌تایمز نوشت که این نظامی سابق نیروی دریایی آمریکا که مایکل آر. وایت نام دارد ظاهرا تابستان گذشته هنگام خروج از ایران در فرودگاه مشهد بازداشت شده است.

مادر این نظامی سابق آمریکایی روز دوشنبه به روزنامه نیویورک تایمز گفته که پسرش قرار بوده هفتم مرداد با پرواز امارات به آمریکا بازگردد اما باز نگشته است.

مادر مایکل وایت 46 ساله در مصاحبه خود گفته که نزدیک به سه هفته پیش از طریق وزارت خارجه آمریکا مطلع شده که پسرش در ایران بازداشت شده است. او اذعان کرد که وایت پیش از این چند بار به ایران سفر کرده بود و انگیزه‌اش از این سفرها آشنایی و دیدار با یک دختر در مشهد بوده است.

روز گذشته وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به سوال این رسانه رسما تایید کرده که گزارش‌ها درباره زندانی بودن یک آمریکایی در ایران واقعیت دارد. در متن کوتاهی که بی‌بی‌سی به نقل از وزارت خارجه آمریکا منتشر کرده، آمده: «ما از گزارش‌ها مبنی بر بازداشت یک شهروند آمریکا در ایران اطلاع داریم. امنیت شهروندان‌مان در خارج از کشور اولویت اصلی ماست.»

وزارت خارجه آمریکا در ادامه نوشته که برای رعایت حریم خصوصی افراد نمی‌توانند اطلاعات بیشتری در این زمینه منتشر کنند.

 

 

 

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала