جزئیات جدید از حذف چهار صفر پول ملی ایران

© REUTERS / Raheb Homavandi / جزئیات جدید از حذف چهار صفر پول ملی ایران
جزئیات جدید از حذف چهار صفر پول ملی ایران - اسپوتنیک ایران
Telegram
رئیس کل بانک مرکزی ایران جزئیات جدیدی از حذف چهار صفر پول ملی این کشور ارائه کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی ایران با انتشاری پیامی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام جزئیات جدیدی از حذف چهار صفر پول ملی این کشور ارائه کرد.

همتی اشاره به جلسه امروز با فراکسیون ولایی مجلس شوراری اسلامی ایران و با بیان اینکه لایحه حذف چهار صفر از پول ملی را به دولت ارائه کرده‌ام، تصریح کرد: با توجه به عرف چند ده سال گذشته در بین مردم، پیشنهاد شده هر 10 هزار ریال فعلی معادل یک تومان و هر تومان معادل 100 ریال جدید باشد. وی ابراز امیدواری کرد که با تصویب دولت و تایید مجلس اقدامات اجرایی این امر را آغاز شود.

رئیس‌کل بانک مرکزی ایران افزود: در این جلسه برنامه‌های بانک مرکزی برای ایجاد ثبات در بازار ارز و حرکت تعادلی نرخ ارز و نیز کنترل شتاب تورم را تشریح کردم و توضیح دادم که با شروع کانال‌های جدید مالی با کشورهایی که مجوز واردات نفت گرفته‌اند، روند تأمین ارز از طریق سامانه نیما طی چند روز اخیر افزایش چشمگیری پیدا کرده است.

همتی با اشاره به جلسات بانک مرکزی با مسئولان اتاق بازرگانی و صادرکنندگان، تاکید کرد که بر این اساس، عرضه ارز صادرکنندگان در صرافی‌ها و سامانه نیما بسط خواهد یافت.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала