ترامپ، تیلرسون را مثل یک تکه سنگ کودن نامید

© AP Photo / Andrew Harnik / ترامپ، تیلرسون را مثل یک تکه سنگ کودن نامید
ترامپ، تیلرسون را مثل یک تکه سنگ کودن نامید - اسپوتنیک ایران
Telegram
رئیس جمهور آمریکا، وزیر خارجه سابق این کشور را کودن و تنبل خوانده است.

به گزارش اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رییس جمهور ایالات متحده، به انتقاد از وزیر خارجه سابق آمریکا، رکس تیلرسون، پاسخ داد و گفت که او توانایی ذهنی لازم را نداشت.
ترامپ در حساب توئیتری خود نوشت: مایک پمپئو کارش را فوق العاده انجام می دهد و من به او افتخار می کنم. رکس تیلرسون توانایی ذهنی لازم را نداشت. مثل یک تکه سنگ کودن بود و نتوانستم به موقع از شرش خلاص شوم. مثل چی تنبل بود. در حال حاضر بازی کاملا جدید است، روحیه عالی در دولت!

پیشتر تیلرسون در مورد ترامپ گفته بود که وی بی نظم است و به احساسات خودش بیش از واقعیت‌های بیرونی اهمیت می‌دهد و گاه به طور غریزی رفتار می‌کند. وزیر خارجه سابق آمریکا همچنین تأکید کرده بود که رئیس جمهور ایالات متحده دوست ندارد بخواند. به گفته تیلرسون، او حتی گزارش هایی را که مخصوص وی فراهم شده است را نمی‌خواند و از جزئیات متنفر است. علاوه بر این، رئیس سابق وزارت امور خارجه گفت که او اغلب مجبور بود به ترامپ بابت تصمیماتی که می توانستند ناقض قانون باشند، هشدار دهد.

رکس تیلرسون، مدیر عامل اسبق شرکت Exxon Mobil و وزیر امور خارجه آمریکا از فوریه 2017 تا مارس 2018 بود. ترامپ تیلرسون را اخراج کرده و مایک پومپئو، رئیس سابق سیا را به این مقام منتصب نمود.

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала