کانادا 17 شهروند عربستان را تحریم کرد

© AFP 2022 / Geoff Robinsکانادا 17 شهروند عربستان را تحریم کرد
کانادا 17 شهروند عربستان را تحریم کرد - اسپوتنیک ایران
Telegram
وزیر امور خارجه کانادا خبر از تحریم 17 شهروند عربستانی به جرم دخالت در قتل خاشاقچی داد.

 

به گزارش اسپوتنیک به نقل از بیانیه منتشر شده در وب سایت وزارت امور خارجه کانادا، دولت کانادا تحریم هایی را علیه 17 شهروندعربستان سعودی که مشکوک به دخالت در کشتار جمال خاشجی، روزنامه نگار سعودی هستند را تحریم نمود. 
حمایت پمپئو از ترور خاشقجی - اسپوتنیک ایران
حمایت پمپئو از ترور خاشقجی
در این بیانیه آمده است: "تحریم ها ی کانادا برای کسانی که مسئول در قتل روزنامه نگار جمال خاشقجی هستند و یا در آن مشارکت داشته اند وضع شده است". 
این تحریم ها مطابق با قانون کانادا "در خصوص اعمال عدالت برای قربانیان مقامات فاسد خارج" اعمال شده است. تمام دارایی های افراد موجود در لیست تحریم ها در کانادا بلوکه خواهد شد، علاوه بر این، از ورود آنها به کشور کانادا جلوگیری خواهد شد.
وزارت امور خارجه کانادا در بیانیه ای اعلام کرد: "ما همچنان خواهان شفافیت در خصوص شرایط مرگ خاشقجی هستیم. توضیحات ارائه شده توسط عربستان سعودی به هیچ وجه قانع کننده نیست". 
جمال خاشقجی، روزنامه نگار سعودی که از سال 2017 در آمریکا تحلیلگر روزنامه واشنگتن پست بود، روز 2 اکتبر پس از ورود به سرکنسولگری عربستان در استانبول ناپدید شد. پس از مدتی ابهام درباره این قضیه ، رسانه های دولتی عربستان سعودی روز 20 اکتبر گزارش دادند، خاشقجی در جریان نزاع با کارکنان سرکنسولگری جان خود از دست داده است. در این رابطه 18 نفر بازداشت شده و اکنون بازجویی از آنها جریان دارد. مقامات عربستان تلاش می ورزند حقیقت را کشف کرده و همه مقصران را تحت تعقیب قضایی قرار داده و مجازات کنند.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала