سوریه: در حملات ائتلاف به روستایی در دیرالزور 60 غیر نظامی مجروح شدند

© REUTERS / Ammar Abdallahسوریه: در حملات ائتلاف به روستایی در دیرالزور 60 غیر نظامی مجروح شدند
سوریه: در حملات ائتلاف به روستایی در دیرالزور 60 غیر نظامی مجروح شدند - اسپوتنیک ایران
Telegram
خبرگزاری دولتی سوریه (سانا) گزارش داد بر اثر حمله هوایی نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا به روستای شفا در استان دیر الزور بیش از 60 غیرنظامی کشته و مجروح شدند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سانا، خبرگزاری دولتی سوریه (سانا) در بیانیه ای با اشاره به منابع محلی گفت: در اثر حمله ای از سوی ائتلاف بین المللی به روستای شفا در شرق استان دیرالزور بیش از 60 غیرنظامی کشته و زخمی شدند.

ائتلاف به طور منظم حملات هوایی را به شهر هجین و روستای شفا در استان دیرالزور انجام می دهد. رسانه های سوریه بارها گزارش داده اند که استفاده از فسفر سفید توسط ائتلاف در حملات هوایی گزارش شده است.

مقامات سوریه از سازمان ملل متحد خواستند اقداماتی را علیه مجرمان این جنایات انجام دهد و اقامت غیرقانونی ائتلاف در خاک سوریه را متوقف کنند.

نماینده پنتاگون سپس اظهار داشت که ائتلاف آمریکا مهمات مورد استفاده در سوریه را افشا نمی کند، اما آنها با استانداردهای بین المللی مطابقت دارند.

از سال 2014، ایالات متحده و متحدان آن عملیاتی را علیه داعش(گروه تروریستی ممنوعه در روسیه) در سوریه و عراق انجام داده اند. این عملیات در سوریه بدون رضایت مقامات رسمی این کشور انجام می شود.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала