آخرین وضعیت مرزبان ربوده شده ایرانی

© Sputnik / Vladimir Pesnya /  مراجعه به بانک تصاویر آخرین وضعیت مرزبان ربوده شده ایرانی
آخرین وضعیت مرزبان ربوده شده ایرانی - اسپوتنیک ایران
Telegram
وزیر امورخارجه ایران آخرین وضعیت آزادی مرزبانان ربوده شده ایرانی در میرجاوه را تشریح کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه ایران درباره سفر اخیرش به پاکستان در خصوص آزادی مرزبانان ایرانی ربوده شده ایرانی، اظهار داشت: مقامات پاکستانی اعم از نخست وزیر، وزیر امورخارجه و فرمانده ارتش پاکستان تعهد کردند که اقدامات خود را برای آزاد کردن همه گروگان‌های ایرانی، افزایش دهند.

ملاقات نخست وزیر و فرمانده ارتش پاکستان درباره آزادی مرزبانان ایرانی - اسپوتنیک ایران
دیدار مقامات پاکستان درباره آزادسازی مرزبانان ایرانی
وی ادامه داد: مقامات پاکستانی قول دادند که در آینده خبرهای خوبی برای ایران خواهند داشت.

وزیر امور خارجه ایران افزود: در سفر به پاکستان توافق کردیم تا اقداماتی انجام شود که در دراز مدت از وقوع کارهای شرورانه جلوگیری شود که از جمله این توافقات نزدیک‌تر کردن همکاری‌های مرزی، حضور مشترک در مرز و اقداماتی از این قبیل است.

ظریف ادامه داد: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران نیز پیگیر اجرائی شدن توافقات سفر اخیر به پاکستان هستند.

وی در پاسخ به برخی انتقادات که معتقدند از ظرفیت‌های محلی در سفر وزیر امورخارجه به پاکستان استفاده نشده است، گفت: در آن حوزه‌ها سایر دستگاه‌های جمهوری اسلامی ایران یعنی دستگاه‌های نظامی و امنیتی مشغول هستند، آنها نیز دنبال می کنند.

وزیر امور خارجه ایران بیان کرد: وزارت امورخارجه نیز در حوزه مشخص به وظایفش عمل می‌کند و سایر دستگاه‌ها نیز به وظایف خود عمل می‌کنند.

لازم به ذکر است که 24 مهرماه تعدادی از نیروهای هنگ مرزی میرجاوه به دست اعضای گروه تروریستی ربوده شدند که گروهک جیش‌العدل مسئولیت ربایش آنها را به عهده گرفته است.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала