ادامه تلاش های امریکا برای مقابله با ایران

© AFP 2022 / Andrew Caballero-Reynoldsادامه تلاش های امریکا برای مقابله با ایران
ادامه تلاش های امریکا برای مقابله با ایران - اسپوتنیک ایران
Telegram
برایان هوک، رئیس گروه اقدام ایران در وزارت خارجه آمریکا برای بحث درباره چگونگی مقابله با ایران از روز 12 تا 20 نوامبر از اسرائیل و امارات عربی متحده بازدید خواهد کرد.

به گزارش اسپوتنیک، این مطلب در اطلاعیه وزارت خارجه امریکا اعلام شده است.
خاطرنشان می شود هدف باازدید آقای هوک پیشبرد استراتژی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در رابطه با ایران و "افزایش فشار بر رژیم ایران است تا خط مشی غیر سازنده خود را متوقف سازد".
در تفسیر وزارت خارجه امریکا گفته می شود:"ایالات متحده قصد دارد برای اچرای کامل کمپین وارد کردن فشار حداکثری برای تغییر رفتار غیر سازنده ایران با متحدان و شرکای خود همکاری کند".
روابط امریکا و ایران پس از به قدرت رسیدن دونالد ترامپ تیره تر شده است. رئیس جمهور امریکا ایران را به برهم زدن ثبات در منطقه و حمایت از تروریسم جهانی متهم می کنند. رهبران ایران در پاسخ قول داده اند در برابر فشار واشنگتن تسلیم نشده و به دنبال کردن خط مشی سیاسی خود ادامه دهند.
هشتم ماه مه، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که از برجام خارج می شود و نه فقط تحریم های قبلی را باز می گرداند بلکه تحریم های جدید علیه تهران را نیز اعمال خواهد کرد.
موج دوم تحریم های آمریکا که صادرات نفت را نیز شامل می شود از پنجم نوامبر اجرایی شد. برایان هوک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران هشدار داد، کسانی که بخواهند مکانیزم محدودیت های علیه ایران را دور بزنند ، بلافاصله تحریم خواهند شد. واشنگتن قصد دارد اقداماتی را علیه کشورهایی که با ایران همکاری می کنند صورت دهد و کشورهایی را که به خرید نفت از ایران ادامه می‌دهند مجازات کند. گفتنی است ششم اوت 2018 اولین موج تحریم های آمریکا علیه ایران که پس از توافقنامه هسته ای برجام در سال 2015 متوقف شده بود، دوباره به اجرا گذاشته شد. تحریم های آمریکا شامل محدودیت مرتبط با تجارت ایران در زمینه طلا و فلزات گرانبها و تحریم های هواپیمایی و خودرویی هستند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала