ربودن اطلاعات کاربران ایرانی در تلگرام

© Sputnik / Kirill Kallinikov / ورود به گالری تصاویرربودن اطلاعات کاربران ایرانی در تلگرام
ربودن اطلاعات کاربران ایرانی در تلگرام - اسپوتنیک ایران
Telegram
پژوهشگران، تعدادی از شرکت های مفسده جو را کشف کرده اند که به مراقبت بر ترافیک کاربران تلگرام و اینستاگرام از طریق ربودن پروتکل اینترنت آنها اشتغال دارند .

به گزارش اسپوتنیک، شهروندان ایرانی از جمله اهداف اصلی این مجرمان سایبری هستند. گروه امنیت اطلاع رسانی Cisco Talos اعلام کرد این شرکت های مفسده جو از سال 2017 مشغول فعالیت بوده و تلاش می کنند به اطلاعات 40 میلیون کاربر ایرانی در تلگرام دسترسی پیدا کنند. کارشناسان خاطرنشان می سازند که هکرها با ایجاد صفحات جعلی برای ورود و همچنینی بدافزارهای دارای ظاهر اپلیکیشن های قانونی کاربران را فریب می دهند. به دنبال آن با استفاده از پروتکل اینترنت ترافیک کاربر به دام افتاده تحت کنتذل قرذار می گیرد. بر این کار از جمله از نرم افزار تلگرام جعلی استفاده می شود که آنرا می توان با دور زدن منابع رسمی همچون گوگل پلی دانلود کرد. اولین کاری که هکرها می کنند اینست که از طریق تلگرام جعلی فهرست مخاطبان کاربر را به دست می آورند.
علاوه بر این مجریمان فضای مجازی اینستاگرام جعلی را منتشر کرده و از طریق آن درست به همین شکل کاربر به دام افتاده را تحت کنترل کامل خود قرار می دهند. یک روش دیگر ایجاد صفحات جعلی ورود است تا کاربران ناشی فریب خورده و نام کاربری و رمز عبور خود را افشا کنند.
یادآور می شود چندی پیش آقای ساچی، مهندس آمریکایی متوجه شد که نسخه رایانه ای پیام رسان تلگرام مکاتبات کاربر را رمز نگاری نمی کند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از BleepingComputer، مهندس آمریکایی در توئیتر خود نوشت:" تلگرام پیام های شما را در بانک حفاظت نشده اطلاعات SQLite نگهداری می کند که من اینبار آنرا به آسانی باز کردم".
ساچی همچنین عملکرد "گفتگوی محرمانه" در تلگرام را تست کرد و معلوم شد همه پیام ها از جمله پیام های محرمانه وارد یک بانک اطلاعات می شوند و مهندس آمریکایی پس از تغییر نوع گسترش فایل حتی توانست به تصاویر ارسالی در پیام ها دسترسی پیدا کند. کارشناسان امنیت سایبری در اوایل دسامبر یک آسیب پذیری دیگر در تلگرام پیدا کرده بودند که در رابطه با می توان نشانی های آی پی کاربران را هنگام تلفن کردن آنها از طریق این پیام رسان پیدا کرد.
دیرتر پاول دوروف موسس تلگرام گفت این نقص فقط به درصد اندکی از کاربران لطمه زده است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала