ترکیه به هواپیماهای ایرانی سوخت نداد

© Sputnik / Vladimir Sergeev /  مراجعه به بانک تصاویر ‍ ترکیه به هواپیماهای ایرانی سوخت نداد
‍ ترکیه به هواپیماهای ایرانی سوخت نداد - اسپوتنیک ایران
Telegram
شرکت‌های سوخت‌رسان فرودگاه بین‌المللی استانبول از تحویل سوخت به هواپیماهای چند شرکت هوایی ایرانی خودداری کردند که این امر به لغو حداقل یک پرواز انجامید.

مذاکرات ترکیه با آمریکا برای واردات نفت ایران - اسپوتنیک ایران
مذاکرات ترکیه با آمریکا برای واردات نفت ایران
به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، شایعات چند روز قبل به حقیقت پیوست و هواپیماهای متعلق به چند شرکت هوایی ایرانی نتوانستند در فرودگاه بین‌المللی استانبول سوخت‌گیری کنند.

آنطور که رویترز خبر داده، هواپیماهای متعلق به چند شرکت هوایی ایرانی نتوانسته‌اند امروز جمعه 11 آبان در فرودگاه بین‌المللی استانبول سوخت‌گیری کنند و به همین دلیل، دست کم یک پرواز لغو شده و دیگر هواپیماها هم برای کاهش وزن و ایجاد امکان رسیدن به مقصد با همان سوخت کم موجود، برخی از مسافران خود را سوار نکرده‌اند.

شرکتی که از ارائه سوخت به هواپیماهای ایرانی خودداری کرده «پترول آفیسی» ترکیه نام دارد. شرکت‌های هوایی ماهان، آتا، قشم و آسمان از تهران به استانبول پرواز دارند.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که از یک سو، شرکت‌های ترکیه‌ای، ادامه سوخت‌رسانی به هواپیماهای ایرانی را به تصمیم آمریکا گره زده بودند و از سوی دیگر، آمریکا امروز ترکیه را یکی از 8 کشور دریافت‌کننده معافیت‌های تحریمی اعلام کرده بود.

کشورهای معاف از تحریم های آمریکا که تاکنون اسامی آنها اعلام شده، ژاپن، کره جنوبی، هند، چین، ترکیه و عراق می باشند و میبایست به مرور زمان، خرید نفت از ایران به صفر برسانند.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала