انتقاد شدید اوباما از ترامپ

© AP Photo / Susan Walshانتقاد شدید اوباما از ترامپ
انتقاد شدید اوباما از ترامپ - اسپوتنیک ایران
Telegram
اوباما در اظهاراتی سیاست‌های «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا را به باد انتقاد گرفت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری مهر ، «باراک اوباما» رئیس‌جمهوری سابق آمریکا در آستانه انتخابات میان‌ دوره‌ای کنگره به شدت از دونالد ترامپ انتقاد کرده و از سیاست وی برای ایجاد ترس و هراس در میان مردم از مهاجران و پناهجویان انتقاد کرد.
اوباما در یک تجمع انتخاباتی برای کاندیدای دموکرات ها، ادعای جمهوریخواهان در مورد خطرناک بودن یک کاروان پناهجویان آمریکای مرکزی را مورد تمسخر قرار داد.
این کاروان مهاجران آمریکای مرکزی از مکزیک به سمت آمریکا در حال حرکت هستند و جمهوریخواهان آن را خطری برای آمریکا تلقی کرده‌اند. این در حالی است که چنین کاروانی که روزانه از تعداد آن کاسته می‌شود تا چند هفته دیگر به مرز آمریکا نمی‌رسد.

حرکت کاروان دوم پناهجویان به سوی امریکا - اسپوتنیک ایران
حرکت کاروان دوم پناهجویان به سوی امریکا

در ایام تبلیغات انتخابات میان‌دوره‌ای، ترامپ و جمهوریخواهان بارها با مطرح کردن این کاروان، تلاش کرده‌اند بحث مهاجرت را زنده نگه داشته و به نگرانی‌های مردم دامن بزنند. باراک اوباما در سخنان خود گفت شماری پناهجو و مهاجر فقیر در این کاروان هستند که صدها کیلومتر (با خاک آمریکا) فاصله دارند. تصمیم ترامپ برای اعزام نیروهای ارتش برای مراقبت از مرز یک اقدام سیاسی است.
اوباما در ماه‌های اخیر خواهان مشارکت گسترده در در انتخابات میان‌دوره‌ای شده است. دموکرات‌ها امیدوارند با مشارکت گسترده زنان، جوانان و اقلیت‌ها بتوانند کنترل مجلس نمایندگان و مجلس سنا را در دست بگیرند.
در این میان نظرسنجی ها نشان می‌دهد دموکرات‌ها به احتمال قوی خواهند توانست کنترل مجلس نمایندگان را در دست بگیرند اما مجلس سنا همچنان در دست جمهوریخواهان باقی خواهد ماند.

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала