هراس اسرائیل از استقرار اس 300 در سوریه

© Sputnik / Uliana Solovyova / ورود به گالری تصاویراس-300
اس-300 - اسپوتنیک ایران
Telegram
اسرائیل پس از 17 سپتامبر که پدافند هوایی سوریه بطور اشتباهی هواپیمای نظامی ایلوشین 20 روسیه را سرنگون کرد، حتی یک عملیات جنگی مستقلانه در خاک سوریه اجرا نکرده است.

به گزارش اسپوتنیک، نشریه Contra Magazine ضمن بیان این مطلب خاطرنشان می سازد که قبلاً اسرائیل بارها اعلام کرده بود که با وجود استقرار سامانه های موشکی روسی دفاع هوایی اس 300 در منطقه ، بمباران سوریه را متوقف نخواهد کرد، اما از زمان وقوع فاجعه ایلوشین 20، رسانه های اسرائیلی بر خلاف سابق حتی یک بار از چنین حملاتی سخن نگفته اند چون حملات اسرائیل به سوریه در واقع متوقف شده است.
Contra Magazine یادآور می شود که مقامات اسرائیل اعلام کرده اند چنین حملاتی را فقط پس از حصول توافق با روسیه انجام خواهند داد.

اسرائیل به اس300 روسی در سوریه حمله نخواهد کرد - اسپوتنیک ایران
اسرائیل به اس300 روسی در سوریه حمله نخواهد کرد

تصمیم گیری درباره تحویل اس 300 به سوریه پس از آن گرفته شد که روز 17 سپتامبر هواپیمای ایلوشین 20 روسیه بطور تصادفی توسط پدافند هوایی سوریه سرنگون شد. وزارت دفاع روسیه روز 17 سپتامبر اطلاع داد که در ساعت 23.00 به وقت مسکو ، ارتباط با هواپیمای روسی ایلوشین 20 که به پایگاه خود در حمیمیم برمی گشت، قطع شد. این هواپیما در فاصله 35 کیلومتری از ساحل دریای مدیترانه پرواز می کرد. وزارت دفاع روسیه اطلاع داد که تقریبا در همان لحظه چهارجنگنده اف-16 اسرائیلی به تاسیسات سوری در لاذقیه حمله کردند. براساس اطلاعات وزارت دفاع روسیه، جنگنده های اسرائیلی ، هواپیمای روسی را پوشانده و آنرا در معرض شلیک سیستم ضد هوایی سوریه قراردادند. در نتیجه ایلوشین 20 با شلیک سیستم موشکی اس-200 سوریه از بین رفت. 15 نظامی روسی که در این هواپیما بودند، کشته شدند. وزارت دفاع روسیه خاطر نشان نمود که هواپیماهای اسرائیلی شرایط خطرناکی را در منطقه لاذقیه ایجاد کرده اند و سیستم هدایت هوایی اسرائیل ممکن نبود که ایل-20 را ندیده باشد. در ضمن اسرائیل در خصوص عملیات برنامه ریزی شده در منطقه لاذقیه به موقع به فرماندهی ارتش روسیه در سوریه اطلاع نداده بود.

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала