سکوت دادستان عربستان در خصوص مکان جسد خاشقجی

© AFP 2022 / MOHAMMED AL-SHAIKHسکوت دادستان عربستان در خصوص مکان جسد خاشقجی
سکوت دادستان عربستان در خصوص مکان جسد خاشقجی - اسپوتنیک ایران
Telegram
دادستان سعودی درباره مکان جسد خاشقجی توضیحی نمی دهد.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از روزنامه حریت، یک منبع وابسته به دادستانی ترکیه اعلام کرد که سعود بن عبدالله بن مبارک المعجب به سئوالات در خصوص مکان جسد جمال خاشقجی جواب نمی دهد.
این منبع در ادامه بیان کرد: توضیحاتی که ما از دادستان سعودی دریافت کردیم به روند تحقیق کمکی نمی کند و چیزی نمی افزاید.

اکسپرس: انگلیس در جریان دستور ربایش خاشقجی بوده است - اسپوتنیک ایران
اکسپرس: انگلیس در جریان دستور ربایش خاشقجی بوده است

وی افزود: اظهارات 18 فرد بازداشت شده درعربستان در پی ماجرای ترور خاشقچی که از سوی دادستان کل این کشور منتشر شده است، هیچ چیز جدیدی بر تحقیقات مربوط به این پرونده نمی افزاید.

شایان ذکر است که دادستان عربستان برای روند تحقیقات مربوط به قتل خاشقجی وارد استانبول شده بود.
رجب طیب اردوغان؛ رئیس جمهور ترکیه، بارها از مقامات سعودی خواسته است تا اطلاعات مربوط به محل نگهداری جسد خاشقجی را افشا کنند، اما عربستان از این کار امتناع می ورزد.
این منبع گفت که دادستان کل عربستان به پرسش های مربوط به مکان جسد خاشقجی یا هویت فرد محلی همکاری کننده درباره قتل این روزنامه نگار و یا تحویل افراد تحت تعقیب در این ماجرا به ترکیه پاسخی نداده است.
جمال خاشقجی نویسنده و روزنامه نگا 59ساله سعودی روز سه‌شنبه 10 مهر(دوم اکتبر) پس از آنکه برای ثبت ازدواج خود به کنسولگری سعودی در استانبول رفت، ناپدید شد. عربستان سعودی مدعی شد که وی از سفارت خارج شده اما نامزد وی این موضوع را رد کرد. نام وی در لیست افراد تحت تعقیب بن سلمان قرار داشت. از سوی دیگر، سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه در ابتدا تأکید کرد که وی از کنسولگری عربستان خارج نشده‌است. در روزهای آتی، منابع ترکیه‌ای اعلام کردند که ارزیابی اولیه پلیس ترکیه نشان می‌دهد که جمال خاشقجی در کنسولگری عربستان در استانبول به قتل رسیده و تکه‌تکه شده‌است. به گفته شبکه الجزیره قتل جمال خاشقجی از پیش برنامه‌ریزی شده بود و کنسولگری جسد او را از ساختمان خارج کرده‌است. نیویورک تایمز به نقل از رئیس انجمن رسانه‌های عربی گفته‌ است که "مقام‌های ترکیه تکه‌ تکه شدن جسد خاشقجی را تأیید کرده‌اند".

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала