اتهام به ایران برای تلاش به ترور در خاک دانمارک

© Flickr / solveig østerø schrøderاتهام به ایران برای تلاش به ترور در خاک دانمارک
اتهام به ایران برای تلاش به ترور در خاک دانمارک - اسپوتنیک ایران
Telegram
سرویس اطلاعاتی دانمارک خبر از طرح ترور یک فعال عرب ایرانی در دانمارک توسط دولت ایران داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رویترز، بورچ اندرسون، رئیس سرویس اطلاعاتی دانمارک اعلام نموده است که ایران برای سوء قصد به جان یک فرد عرب ایرانی در خاک این کشور متهم شده است، به نقل از آندرسون "دانمارک با طرح سرویس اطلاعاتی ایران برای انجام حمله در خاک دانمارک روبرو هستیم. این اقدام به هیچ وجه قابل قبول نیست".

هدف ایران پاسخ به حمله تروریستی اهواز - اسپوتنیک ایران
گزارش و تحلیل
هدف ایران پاسخ به حمله تروریستی اهواز

یک فعال عرب ایرانی ساکن دانمارک، هدف مورد نظر برای این ترور بوده است، ایران این فرد را به دلیل اتهام به مداخله در حادثه تروریستی سپتامبر در اهواز، زیر نظر داشته است.
رئیس سرویس اطلاعاتی دانمارک در ادامه افزود که این شخص عربی — ایرانی، رهبر شاخه دانمارک جنبش مبارزه عربی برای آزادی اهواز بوده است. هم اکنون سه نفر تحت حفاظت و حمایت پلیس دانمارک هستند.
به گفته سرویس اطلاعاتی دانمارک یک شهروند نروژی ایرانی‌تبار ۹ روز پیش در ارتباط با این پرونده بازداشت شده است. این فرد هر گونه ارتباط با این گروه را رد کرده است. فرد مضنون در تاریخ 21 اکتبر در سوئد بوده است و سپس به دانمارک آمده است.
شایان ذکر است، در روز 22 سپتامبر، 30 دقیقه پس از آغاز رژه نیروهای مسلح مستقر در اهواز به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس، ناگهان چند نفر از میان جمعیت به مردمی که در حال مشاهده رژه بودند، تیر اندازی کردند. گفته می‌شود که دو نفر با اسلحه گرم پس از تیراندازی به سمت مردم قصد تیراندازی به سمت جایگاه را داشتند که توسط نیروهای مسلح مضروب شدند. در این حمله تروریستی دست کم 24 تن کشته و 60 نفر دیگر زخمی شدند.
ساعانی پس از این حادثه خبرگزاری ایرنا گزارش داد که گروهک «الاحواز» مسئولیت این حمله تروریستی را برعهده گرفت اما گروهک تروریستی داعش* نیز با انتشار ویدئویی مسئولیت این حمله تروریستی را بر عهده گرفت. اکنون سپاه پاسداران ایران موفق به دستگیری سرکرده این حمله تروریستی شده است.

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала