خطر جنگ داخلی در آمریکا

© Sputnik / Stanislav Savelyev /  /  مراجعه به بانک تصاویر جنگ داخلی در آمریکا
جنگ داخلی در آمریکا - اسپوتنیک ایران
Telegram
انتخابات بعدی آمریکا به جنگ داخلی مبدل خواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از روزنامه «ساندی تایمز»، انتخابات بعدی ریاست جمهوری ممکن است به جنگ داخلی جدید در آمریکا مبدل شود.

پروفسور نیل فرگوسن از دانشگاه هاروارد گفت:«در این اواخر اختلافات داخلی در آمریکا شدت می گیرد و درگیری های فرهنگی سربلند می کنند.

در اینترنت، مدتهاست که نوعی جنگ داخلی فرهنگی در آمریکا آغاز شده است و با نزدیک شدن انتخابات میان دوره ای در کنگره، این جنگ داغ تر می شود.

لبنان - اسپوتنیک ایران
دستگاه جاسوسی اسرائیل در لبنان

ارسال بمب برای باراک اوباما و هیلاری کلینتون زمینه ای برای پیشگویی در باره جنگ داخلی در آمریکا ایجاد می کند».

امیلی ویلن نامزد علم تاریخ از دانشگاه تگزاس در مقاله ای به مقایسه جنگ داخلی در لبنان و ایالات متحده دست زد و به این موضوع اشاره کرد که جوناتان رندال در زمان خود به آن توجه نکرده بود.

وی نوشت:« بین لبنان در سال 1975 و ایالات متحده در سال 2018 وجوه مشترک وجود دارد. به عقیده ویلن آمریکا از متحدان قدرتمند و نامطئنی برخوردار است که از منافع  خاص خود برخوردارند و عملا «دولت کاریکاتور ناموثر» هستند.

در عین حال، حزب جمهوریخواه آمریکا یادآور نیروهای محافظه کار لبنان در آستانه جنگ داخلی است و دمکرات ها مانند احزاب پیشرفته  لبنان غیرمتمرکز و پراکنده هستند».

شایان ذکر است که جوناتان رندال روزنامه نگار آمریکایی در سال 1974یکسال قبل از آغاز جنگ داخلی در لبنان، آن را پیشگویی کرده بود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала