ژنرال اسرائیلی: برخورد نظامی با ایران ، آخرین گزینه اما قابل اجراست

© REUTERS / Corinna Kern ژنرال اسرائیلی: برخورد نظامی با ایران ، آخرین گزینه اما قابل اجراست
ژنرال اسرائیلی: برخورد نظامی با ایران ، آخرین گزینه اما قابل اجراست - اسپوتنیک ایران
اشتراک
اسرائیل درگیری نظامی با ایران تنها به عنوان آخرین اقدام بررسی می کند، اما این امکان وجود دارد.

به گزارش اسپوتنیک، ژنرال اوزی دایان رئیس سابق شورای امنیت ملی، معاون سابق رئیس ستاد کل اسرائیل در این خصوص اطلاع داد.
دایان بیان داشت: " برخورد نظامی بین ایران و اسرائیل بعید به نظر می رسد اما اگر ایران ساخت پایگاه مرزی در سوریه را ادامه دهد ، اسرائیل نمی تواند این موضوع را بپذیرد. من فکر نمی کنم که این امر به برخورد گسترده ای ختم شود. اگر ایران توسعه ی برنامه هسته ای خود را ادامه دهد ، باید آنرا متوقف کرد. ما فکر می کنیم که این کار را باید با کمک تحریم ها و تلاش های دیپلماسی و بایکوت کردن نفت ایران انجام داد. من فکر می کنم که این راه موثر تر است. ما باید اعمال فشار بر ایران را ادامه دهیم."
به گفته ی وی اگر ایران از خطوط عبور کرده و توافق هسته ای را پاره کند ، باید آنرا متوقف کرد. این مقام اسرائیلی گفت: " آیا اسرائیل می تواند ایران را متوقف کند؟ جواب بله است. اما ما می خواهیم از اقدامات نظامی فقط در مرحله ی آخر استفاده کنیم. ایران را می توان متوقف کرد اما با اسلحه خالی نمی توان در مقابل کشوری مانند ایران ایستاد. وقتی ما می گوییم که ایران باید متوقف شود ما آماده ی هر شرایطی هستیم. وقتی ایران تمامی قوانین را نقض کرده و ما چاره ای جز اقدام نداشته باشیم. این موضوع امروز در راس نیست اما چنین امکانی وجود دارد."

در تاریخ 8 می، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا خبر خروج واشنگتن از توافقنامه برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را اعلام نمود. این توافقنامه موجب محدودیت در فعالیت های هسته ای ایران و جلوگیری از اقدامات یکجانبه آمریکا و شورای امنیت سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا در تحریم های یک طرفه می باشد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала