درخواست دادستان ترکیه برای استرداد مظنونین پرونده قتل خاشقجی

© AP Photo / Emrah Gurelدرخواست دادستان ترکیه برای استرداد مظنونین پرونده قتل خاشقجی
درخواست دادستان ترکیه برای استرداد مظنونین پرونده قتل خاشقجی - اسپوتنیک ایران
Telegram
دادستان ترکیه استرداد مظنونین پرونده قتل جمال خاشقجی را از عربستان سعودی درخواست نموده است.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت دادگستری ترکیه روز جمعه در بیانیه ای اعلام کرد که دادستانی کل ترکیه استرداد 18 نفر مظنون به دخالت در قتل جمال خاشقجی ، روزنامه نگار عربستان سعودی را درخواست کرده است.

پسر خاشقجی عربستان را ترک کرد - اسپوتنیک ایران
پسر خاشقجی عربستان را ترک کرد

در بیانیه دادگستری ترکیه آمده است: دفتر دادستان کل استانبول که در مورد پرونده خاشقجی تحقیق می کند، درخواست استرداد 18 نفر را که در قتل عمد وی دست داشته اند، از عربستان سعودی را به وزارتخانه ما ارسال نموده است. این درخواست که امروز دریافت شده است ، توسط ما به وزارت امور خارجه ترکیه فرستاده شد تا به طرف سعودی منتقل شود.
گفتنی است که جمال خاشقجی، روزنامه نگار سعودی که از سال 2017 در آمریکا تحلیلگر روزنامه واشنگتن پست بود، روز 2 اکتبر پس از ورود به سرکنسولگری عربستان در استانبول ناپدید شد. پس از مدتی ابهام درباره این قضیه ، رسانه های دولتی عربستان سعودی روز 20 اکتبر گزارش دادند، خاشقجی در جریان نزاع با کارکنان سرکنسولگری جان خود از دست داده است. در این رابطه 18 نفر بازداشت شده و اکنون بازجویی از آنها جریان دارد. مقامات عربستان تلاش می ورزند حقیقت را کشف کرده و همه مقصران را تحت تعقیب قضایی قرار داده و مجازات کنند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала