تحریم شدید آمریکا علیه عربستان پس از قتل خاشقجی

© YouTube / WSTتحریم شدید آمریکا علیه عربستان پس از قتل خاشقجی
تحریم شدید آمریکا علیه عربستان پس از قتل خاشقجی - اسپوتنیک ایران
Telegram
مایک پومپئو، خبر از لغو ویزای ورود 21 فرد مظنون به قتل خاشقجی از عربستان به آمریکا را اعلام نمود.

به گزارش اسپوتنیک، وزیر خارجه آمریکا، اعلام نمود که مجازات افراد مظنون به ارتباط با مرگ جمال خاشقجی در حال اجر است. از جمله این مجازات ها لغو ویزای ورود به آمریکاست.

خاشقجی - اسپوتنیک ایران
آخرین دقایق زندگی خاشقجی+ویدئو

پومپئو در جمع خبرنگاران گفت: "در ارتباط با مرگ خاشقجی، ما برخی مقامات دولتی، کارمندان در سرویس‌های اطلاعاتی، دربار سلطنتی عربستان، وزارت خارجه و سایر کارمندان مظنون در وزارتخانه‌های سعودی را شناسایی کرده‌ایم.ما اقداماتی در خور از جمله شامل لغو ویزا، عدم ثبت نام این افراد در فهرست متقاضیان ویزای آمریکا را انجام داده ایم".
مایک پومپئو همچنین گفت که وزارت خارجه مشغول بررسی دیگر تحریم ها علیه مقامات سعودی مسئول قتل جمال خاشقجی می باشد. جمال خاشقجی، روزنامه نگار سعودی که از سال 2017 در آمریکا تحلیلگر روزنامه واشنگتن پست بود، روز 2 اکتبر  پس از ورود به سرکنسولگری عربستان در استانبول ناپدید شد. پس از مدتی ابهام درباره این قضیه ، رسانه های دولتی عربستان سعودی روز 20 اکتبر گزارش دادند، خاشقجی در جریان نزاع با کارکنان سرکنسولگری جان خود از دست داده است. در این رابطه 18 نفر بازداشت شده و اکنون بازجویی از آنها جریان دارد. مقامات عربستان تلاش می ورزند حقیقت را کشف کرده و همه مقصران را تحت تعقیب قضایی قرار داده و مجازات کنند.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала