نماینده حزب حاکم ترکیه گفت قتل خاشقجی برنامه ریزی شده بود

© AP Photo / Jacquelyn Martinنماینده حزب حاکم ترکیه گفت قتل هاشقجی برنامه ریزی شده بود
نماینده حزب حاکم ترکیه گفت قتل هاشقجی برنامه ریزی شده بود - اسپوتنیک ایران
Telegram
عمر چلیک، نماینده حزب عدالت و توسعه ترکیه همچنین گفت که نمی تواند جزئیات بیشتری را در مورد این تحقیقات آشکار کند زیرا هنوز بیانیه دادستان کل اعلام نشده است.

به گزارش اسپوتنیک، عمر چلیک، نماینده حزب عدالت و توسعه ترکیه همچنین گفت که نمی تواند جزئیات بیشتری را در مورد این تحقیقات آشکار کند زیرا هنوز بیانیه دادستان کل اعلام نشده است.

عمر چلیک، نماینده رسمی حزب حاکم عدالت و توسعه ترکیه، روز دوشنبه گفت که قتل روزنامه نگار سعودی جمال هاشقجی در کنسولگری استانبول به صورت آرامی برنامه ریزی شده بود. در جهان چنین چیزی وجود نداشت که شخصی که بسیاری از ما می شناختیم با چنین سرنوشتی را در کنسولگری یک کشوری مواجه شود. ما به یک رویداد که به آرامی برنامه ریزی شده بود و سعی داشت مخفی باشد روبه رو شدیم. او گفت که ترکیه حقیقت گویی را "بدهی افتخار" می داند.

او اظهار داشت که تا زمانی که دفتر دادستان کل بیانیه ای را منتشر نکند، نمی تواند جزئیات را در مورد تحقیقات ارائه دهد، یک تحقیق کامل طول می کشد. در عین حال، او هر گونه اتهامات مربوط به توافق یا معامله بین آنکارا و ریاض در زمینه تحقیق را غیر اخلاقی نامید.

جمال خاشقجی" نویسنده 59ساله سعودی روز سه‌شنبه 10 مهر(دوم اکتبر) پس از آنکه برای ثبت ازدواج خود به کنسولگری سعودی در استانبول رفت، ناپدید شد. عربستان مدعی شد که وی از سفارت خارج شده اما نامزد وی این موضوع را رد کرد. نام وی در لیست افراد تحت تعقیب بن سلمان قرار داشت. سخنگوی ریاست جمهوریترکیه در ابتدا تأکید کرد که وی از کنسولگری عربستان خارج نشده‌است. در روزهای آتی، منابع ترکیه‌ای اعلام کردند که ارزیابی اولیه پلیس ترکیه نشان می‌دهد که جمال خاشقجی در کنسولگری عربستان در استانبول به قتل رسیده و تکه‌تکه شده‌است. به گفته شبکهالجزیره قتل جمال خاشقجی از پیش برنامه‌ریزی شده بود و کنسولگری جسد او را از ساختمان خارج کرده‌است. نیویورک تایمز به نقل از رئیس انجمن رسانه‌های عربی گفته‌است که «مقام‌های ترکیه تکه‌تکه شدن جسد خاشقجی را تأیید کرده‌اند».

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала