عربستان: ما نمی دانیم خاشقجی چطور کشته شده و بدنش کجاست

© AP Photo / Virginia Mayoعربستان: ما نمی دانیم خاشقجی چطور کشته شده و بدنش کجاست
عربستان: ما نمی دانیم خاشقجی چطور کشته شده و بدنش کجاست - اسپوتنیک ایران
اشتراک
وزیر امور خارجه عربستان اعلام نمود که از نحوه کشته شدن و محل جنازه روزنامه نگار منتقد سعودی بی خبر هستند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مصاحبه عادل الجبیر وزیر امور خارجه عربستان با فاکس نیوز، مقامات سعودی هنوز اطلاعات دقیقی در مورد نحوه کشته شدن جمال خاشقجی روزنامه نگار سعودی و محل جسد او ندارند.

اتحادیه کشورهای عربی : پرونده خاشقجی نباید سیاسی شود - اسپوتنیک ایران
اتحادیه کشورهای عربی: پرونده خاشقجی نباید سیاسی شود

به نقل از وزیر امور خارجه عربستان: "ما متوجه شدیم که او [خاشقجی] در کنسولگری کشته شده است، جزئیات را نمی دانیم، ما نمی دانیم که چگونه وی به قتل رسیده است. ما نمی دانیم که بدن وی در کجا قرار دارد".

عادل الجبیر در ادامه گفت: "ما قصد داریم همه حقایق را آشکار سازیم و مسئولین این قتل را مجازات خواهیم نمود".
گفتنی است، پیش از این در خبر ها آمده بود که خالد فیصل، مشاور سلمان بن عبد العزیز، پادشاه عربستان، نوار صوتی را که مشخص می‌کند جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد عربستانی بیهوش شده، به قتل رسیده و سپس جسدش قطعه قطعه شده، گوش داده است.
جمال خاشقجی نویسنده و روزنامه نگا 59ساله سعودی روز سه‌شنبه 10 مهر(دوم اکتبر) پس از آنکه برای ثبت ازدواج خود به کنسولگری سعودی در استانبول رفت، ناپدید شد. عربستان سعودی مدعی شد که وی از سفارت خارج شده اما نامزد وی این موضوع را رد کرد. نام وی در لیست افراد تحت تعقیب بن سلمان قرار داشت. از سوی دیگر، سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه در ابتدا تأکید کرد که وی از کنسولگری عربستان خارج نشده‌است. در روزهای آتی، منابع ترکیه‌ای اعلام کردند که ارزیابی اولیه پلیس ترکیه نشان می‌دهد که جمال خاشقجی در کنسولگری عربستان در استانبول به قتل رسیده و تکه‌تکه شده‌است. به گفته شبکه الجزیره قتل جمال خاشقجی از پیش برنامه‌ریزی شده بود و کنسولگری جسد او را از ساختمان خارج کرده‌است. نیویورک تایمز به نقل از رئیس انجمن رسانه‌های عربی گفته‌ است که "مقام‌های ترکیه تکه‌ تکه شدن جسد خاشقجی را تأیید کرده‌اند".

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала