گزینه تحریم عربستان بر روی میز ترامپ

© AFP 2023 / Mandel Ngan / گزینه تحریم عربستان بر روی میز ترامپ
گزینه تحریم عربستان بر روی میز ترامپ - اسپوتنیک ایران
Telegram
رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد واکنش کشورش به ماجرای کشته شدن جمال خاشقجی روزنامه نگار سعودی ممکن است شامل اعمال تحریم علیه عربستان باشد.

آمریکا درآستانه  اعمال تحریم ها علیه عربستان - اسپوتنیک ایران
آمریکا درآستانه اعمال تحریم ها علیه عربستان
به گزارش اسپوتنیک، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا که روز جمعه در ایالت آریزونا سخنرانی می کرد، اعلام کرد هنوز برای صحبت در مورد عواقب کشته شدن خاشقجی زود است، ولی واکنش آمریکا ممکن است شامل گزینه تحریم عربستان نیز باشد. وی بیان کرد: ما قرار است به سرعت به تعدادی پاسخ درباره پرونده خاشقجی دست یابیم.

ترامپ گفت ممکن است تا روز دوشنبه مسائل بسیار زیادی در این قضیه روشن شود. او همچنین اعلام کرد که درباره این موضوع به کنگره آمریکا توصیه هایی خواهد کرد، ولی بیشتر مشتاق است تا نظرات کنگره را در این باره بشنود.

جمال خاشقجی روزنامه نگار سعودی مقیم آمریکا که برای واشنگتن پست کار می کرد، دوم اکتبر برای انجام کارهای اداری وارد کنسولگری عربستان در استانبول شده بود به‌ گفته نامزدش دیگر از ساختمان خارج نشده است.

مقامات سعودی ادعا کرده‌اند که این نویسنده و روزنامه‌نگار 59 ساله از کنسولگری خارج شده، اما رسانه‌ها گزارش‌هایی مبنی بر به‌ قتل رسیدن و تکه تکه شدن جسد او در کنسولگری عربستان منتشر کرده‌اند.

روزنامه ترکیه ای ینی شفق در گزارشی به جزئیات فایل صوتی ثابت کننده قتل خاشقجی اشاره کرده و گفت این روزنامه نگار نگون بخت داخل کنسولگری عربستان شکنجه شده، سر وی از بدنش جدا شده و جسد او مثله شده است.

پرونده قتل خاشقجی باعث ایجاد هجمه بی سابقه ای علیه پادشاهی عربستان در سطح جهانی شده است.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала